За словами члена правління цієї громадської організації Наталії Слободянюк, у такий спосіб вони та ряд інших громадських організацій намагалися привернути увагу житомирян до порушень, що відбуваються при плануванні видатків на утримання закладів освіти міста. Такі порушення, на думку активістів, є однією з причин виникнення так званих поборів у школах та дитячих садочках.

Учасники акції підготували відповідне звернення громадських організацій до заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вікторії Краснопір. Мешканцям зміст звернення було донесено через коротку виставу.

— У 2014 році наша громадська організація заявила про початок роботи щодо введення благодійності у сфері освіти Житомира у законне русло, — розповіла Наталія Слободянюк. — Протягом трьох років вивчали нормативну базу, що регулює благодійну діяльність у закладах освіти, дотримання норм законодавства, підготували довідкові матеріали для батьків. У Житомирі та кількох інших містах відбулися семінари «Благодійність в освіті — у законному руслі».

Активістки беруть також активну участь у підготовці проекту «Порядок отримання, обліку надходження, зберігання, розподілу, використання благодійних внесків, ведення звітності, здійснення контролю та оприлюднення інформації у сфері благодійної діяльності бюджетних установ і закладів освіти м. Житомира». Цей документ має упорядкувати норми благодійної діяльності в школах, дитячих садках та за умови його затвердження міською радою сприятиме встановленню законного порядку при отриманні благодійної допомоги закладами освіти міста. Вирішення ж проблеми активістки вбачають у проведенні роз’яснювальної роботи з батьками та у співпраці з міською радою.

— Ми намагаємося також донести суспільству та владі, що конфлікти в навчальних закладах через благодійні внески батьків бувають дуже гострими, — зауважує Наталія Слободянюк. — Вони часто призводять до булінгу, цькування батьків, котрі хочуть просто розібратися в ситуації, діяти законними шляхами. З цим треба щось робити.

Заступник міського голови Вікторія Краснопір, котра вийшла до учасників акції, закликала громадських активістів до співпраці.