7 жовтня в Україні набув чинності Закон про підтримку національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора, яким також забороняється так зване «акустичне насильство» в громадському транспорті.

Водіям рейсових пасажирських автобусів і маршруток забороняється відтворювати в салоні музику, кліпи, звуки фільмів або інші звукові сигнали крім інформації про поїздку. Така заборона стосується як міського транспорту, так і приміських, міжміських та міжнародних маршрутів.

Відтепер транслювати музику та інші звуки можна через індивідуальні навушники пасажирів. Водії таксі можуть вмикати музику за згодою тих, кого вони везуть.
Заборонено публічне відтворення фонограм, відеограм або кліпів російських виконавців.

Заборона на шум стосується не тільки водіїв, а й самих пасажирів. Тепер водій має право висадити порушників тиші з громадського транспорту.
За порушення Закону до водіїв можуть застосовувати дисциплінарні заходи, а підприємство можуть не допустити до конкурсів з перевезення. Про порушення цього Закону водієм можна повідомити його керівництву та відповідальним за транспорт органам влади або самоврядування.

Як сприйняли цей Закон жителі нашої області, цікавився журналіст «Житомирщини».

Іван Олексієнко, водій маршрутки, Житомир:
— Я чув про ймовірну заборону музики в салоні ще до прийняття такого Закону. Ставлюсь до цього з розумінням. По-перше, музика в салоні під час роботи на маршруті — це небезпечно, а по-друге, під час війни слухати музику російських виконавців вважаю неповагою до наших героїв, які захищають Україну.

Ольга Карпенко, аптекар, Коростень:
— Послугами громадського транспорту користуюсь часто, бо ним доїжджаю до роботи й додому. На музику в салоні не звертаю ніякої уваги, бо зараз є над чим замислитись, що планувати, кому допомагати. А це рішення депутатів вважаю правильним, хоч щось корисне прийняли для людей.

Артем Зінченко, студент, Коростишів:
— Маршрутками часто користуюсь, але музику там не слухаю, бо маю навушники. Інколи хіба що можна було новини почути. Такий Закон, якщо його будуть усі дотримуватись, вважаю правильним і корисним.

Олена Царенко, мама трьох дітей, Андрушівська громада:
— Про це й раніше попереджали, читала про це і в Інтернеті. Автобусами та маршрутками користуюся дуже рідко. Якщо кудись і потрібно дістатися, то викликаємо таксі. Що там грає у водія в салоні, повірте, мені байдуже, головне, щоб вчасно й у потрібне місце безпечно дістатися. Та й зараз, думаю, нікому не до музики, бо в країні триває війна, гинуть люди, настрій невеселий.

Володимир Котлярчук, таксист, Коростишівська громада:
— Відколи в країні почалася війна, я взагалі перестав вмикати музику в салоні автомобіля. Не маю ні бажання, ні настрою. Краще з пасажирами про життя-буття потеревенити, аніж мати потім неприємності на рівному місці. Вдома інколи слухаємо з рідними музику, але переважно українських виконавців.

Анжела Хуртенко, економіст, Житомирський район:
— Скажіть, про яку музику нині взагалі може йти мова? У нас — війна, щодня хоронять наших мужніх героїв, а ми будемо веселитися? Це — неправильно й не по-людськи. А стосовно шансона в маршрутках, то це взагалі тема для окремої розмови. Таку музику я ніколи не слухала, не розуміла й не є її прихильницею.

Фотоетюд

Лінки