Понад 150 років тому Микола Некрасов написав поему, назва якої стала мовби афоризмом, риторичним питанням, є актуальною у різні епохи — «Кому на Русі жити добре». Взявши цей вислів за основу, ми видозмінили його з урахуванням реалій — «Кому на Житомирщині жити добре?».

Аби відповісти на це запитання, варто знати показники основи основ доброго життя — заробітної платні. Допоможе у цьому грунтовне дослідження, оприлюднене нещодавно фахівцями головного управління статистики у Житомирській області. Вони зробили широкий аналіз показників соціально-економічного розвитку нашої області у 2021 році — у період з січня по жовтень. Значний обсяг цього дослідження зайняла інформація про зарплату. Вивчаючи ці дані, спробуємо дізнатися — кому ж у нашому краї добре живеться?

Середня — не значить «загальна»

Спершу — про середню зарплату в області. Згідно з даними статистики, у жовтні вона становила 11679 гривень. Багато це чи мало? Дивлячись звідки дивитися. З точки зору багатьох працівників бюджетної сфери (які нині отримують мінімальну ставку у 6500 гривень), це — досить багато. А якщо судити з позиції чиновників обласного або районного рівнів (зарплати у яких — по 40-50 тисяч гривень і вище) — то це зовсім мало, «курам на сміх».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 24 грудня 2021

Фотоетюд

Лінки