Чим ближче до осені — тим активніше мусуються чутки про подорожчання тих чи інших комунальних послуг. Найсумнішим є те, що ці чутки у більшості випадків стають суворою реальністю. Ми нещодавно писали про ріст тарифів на газ по всій Україні, значне підняття тарифів за вивезення сміття в Житомирі, нові й неймовірно великі тарифи на водопостачання у Баранівській ОТГ...

А тепер, судячи з усього, нам усім слід готуватися до нових тарифів за електроенергію. Про те, що вони неминуче будуть підняті цього року — було відомо вже давно. Хто уважно читає текст квитанції за послуги енергопостачання — міг помітити рядок внизу: «Постановою Кабінету Міністрів України від 5.06.2019 р. № 483 (зі змінами) визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів: з 1 січня до 31 липня 2021 року — 1,68 грн. (з ПДВ)».

Дотепер в електроенергетиці України діє запроваджений урядом режим ПСО (покладання спеціальних обов’язків), який фіксував тарифи для населення. Що буде після його завершення — експерти передбачали по-різному. Одні з них вважали, що ніяких змін не буде — ПСО продовжать для всіх. Інші зауважували, що може бути введено градацію тарифів, які будуть залежати від обсягів споживання електроенергії. Були й прогнози більш песимістичні — про те, що для населення зроблять такі самі тарифи, як для промисловості (близько 4 грн. за кіловат).

Втім, все відбулося не зовсім так. 28 липня Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою залишив фіксовану ціну для населення (1,68 грн. за кіловат). Але — тільки до 1 вересня.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 06 серпня 2021