Іноді доводиться дивуватися: в період, коли соціально-економічний розвиток держави та становище більшості її мешканців перебувають у вкрай плачевному стані — для когось набувають неабиякої гостроти ідеологічні та світоглядні питання. І люди, які живуть в одному містечку чи селі (і мають приблизно однакові доходи, подібні домашні клопоти, схожі умови життя) — «схрещують шаблі» в ідеологічному протистоянні.

Саме така «боротьба» вже восьмий рік тягнеться в Олевську. А нині загострився черговий її виток. Спитаєте, а за що ж там «воюють»? За одну вулицю. А точніше, за її назву. А назва у вулиці — Московська.

З одного боку — ніби все зрозуміло. Починаючи з 2014 року для багатьох громадян у нашому суспільстві подібна назва діє як червона ганчірка на бика. Але з іншого боку — така назва абсолютно не підпадає під дію «декомунізаційного» закону про перейменування топонімічних назв. Бо Москва — це не радянське або компартійне найменування, а назва столиці іншої держави. До того ж — це одне з найбільших та найкрасивіших міст світу. Тож «декомунізувати» вулицю з такою назвою за законом не виходило. Але в Олевську таки спробували.

«Ще у лютому 2014 року, на хвилі Євромайдану, депутати міської ради перейменували декілька вулиць. Поміж них — і Московську, назвавши її іменем Героїв Майдану, — розповів місцевий краєзнавець Юрій Халімончук. — Втім, через певний час під тиском деякої частини жителів тієї вулиці це рішення було скасоване. І вулиця знову стала зватися Московською».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 27 липня 2021