Цікавий прецедент стався на недавній сесії Романівської селищної ради. Депутат Олександр Гаврилюк попрохав вивести його зі складу виконкому, оскільки, маючи інвалідність, пересувається на візку. Відтак дістатися на другий поверх адмінприміщення, де відбуваються засідання виконкому, не має змоги.

Заява депутата висвітлила проблему не одного його, а й багатьох інших громадян з інвалідністю, для яких у селищі не скрізь створені умови доступності.

В даному конкретному випадку депутати вирішили облаштувати в адмінприміщенні зйомний пандус, а депутат Іван Кіндрук навіть зобов’язався безкоштовно надати частину матеріалів для цього. А поки пандус буде встановлений, засідання виконкому відбуватимуться в будинку культури, доступному для маломобільних людей.

Проте на цьому, очевидно, справа не повинна завершитися. На черзі — ретельна перевірка доступності для людей з інвалідністю всіх громадських місць, закладів та установ. Тим більше, що на вже згадуваній сесії було ухвалене рішення про започаткування «Книги рекордів Романівської громади». Можливо, першим рекордом стане суцільна «зелена вулиця» для кожного — на інвалідному візку, на милицях, із ціпком...