Віднедавна у щомісячних квитанціях за спожитий газ сталася дивна «новація», яку помітили чимало житомирян. Чомусь зник рядок з показами лічильників станом на початок та кінець місяця. Раніше ця інформація обов’язково була наявною у квитанції — аби споживач бачив, за яку кількість газу йому нараховано плату. Тож зникнення цього рядка з квитанції схвилювало багатьох городян.

«Перевірити правильність нарахувань за спожитий газ тепер немає можливості! — обурюється у листі до редакції житомирський пенсіонер Олексій Ковальчук. — Виникає підозра, що зроблено це для того, щоби вказувати завищені ціни. Такої ж думки — всі мої сусіди й знайомі, з ким спілкувався щодо цього питання».

Після отримання листа я взяла свої квитанції за газ та порівняла. Дійсно — якщо ще в лютому і березні у квитанціях було зазначено початкові та кінцеві покази газового лічильника за розрахунковий місяць, то вже в квітні й травні така інформація зникла. Але чому?! Може, справді мають рацію ті, хто підозрює газовиків у якихось махінаціях? Аби з’ясувати ситуацію, ми зв’язалися з Юлією Петришеною, начальником управління зовнішніх комунікацій РГК «Житомиргаз».

«Зараз показів лічильників у квитанціях немає, — підтвердила Юлія Миколаївна. — Ця ситуація частково пов’язана з тим, що ми нині проводимо інвентаризацію та контрольне зняття показів лічильників, тому що на кінець опалювального сезону отримали низку даних, які свідчать про розбіжності у показниках споживачів з реальними обсягами споживання ними газу. Люди через карантин неохоче відкривали двері контролерам, а ті, згідно з Кодексом газорозподільчих мереж, не рідше, аніж раз на півроку мають потрапити до помешкання для контрольної звірки приладів. Тому зараз ми проводимо інвентаризацію лічильників, щоби привести у відповідність усі показники та спрогнозувати річну замовлену потужність газу».

За словами представниці «Житомиргазу», відсутність показників у квитанціях не означає, що вони зникли взагалі. Якщо людина щомісяця вчасно подає покази лічильників (оптимально це слід робити у період з 1-го по 5-те число), ці дані обов’язково фіксуються у системі компанії. Відтак після отримання рахунку за спожитий газ споживач може перевірити правильність нарахованої суми, помноживши вартість одного кубометра на обсяг спожитого палива. Для цього у «Житомиргазі» радять споживачам вести вдома самостійний облік, записуючи дані лічильників та кількість витраченого газу.

«З часом до людини завітає наш контролер і зробить фотофіксацію показів лічильника, — продовжує Юлія Петришена. — Відтак інформація потрапить до нашої системи і показники будуть відкориговані. А стосовно нинішньої ситуації з відсутністю даних з лічильників у квитанціях — ми просимо вибачення за ці незручності».

Отже, нібито розібралися. Покази лічильників з квитанцій прибрали наче через проведення звірок тих-таки лічильників. Утім, чи повернуть газівники знову цей зниклий рядок у квитанцію, залишилося незрозумілим.

Як і те, чим цей рядок заважає при звірці. А відтак усім житомирянам, які мають вдома газові лічильники, тепер доведеться пильніше ставитися до справи фіксації показників: вчасно їх передавати, самим вираховувати вартість спожитого газу за місяць і порівнювати її з сумою у квитанції. Тільки отак можна буде розвіяти сумніви у тому, що газівники, видаляючи рядок з даними лічильників, якось хитрують...

 

Погода

Фотоетюд

Фото11122020

Щедрий врожай горобини ворожить сурову зиму.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки