Непроста ситуація утворилася на ринку комунальної теплоенергетики. Зокрема, «Житомирщина» повідомляла, як через це під загрозою опинився початок опалювального сезону 2020/2021 у Житомирі. Нинішню критичну ситуацію обговорили нещодавно на засіданні правління Асоціації міст України, участь у якому взяли Житомирський міський голова Сергій Сухомлин і Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук.

У спільній заяві представники місцевого самоврядування вимагають негайно розблокувати рахунки комунальних підприємств і припинити нарахування непомірних штрафних санкцій, а також компенсувати втрати комунальників, які виникли внаслідок ухвалених органами державної влади рішень. Також є необхідність у гарантуванні постачання природного газу в достатніх обсягах комунальним підприємствам на умовах післяплати за ціною, врахованою в діючих тарифах на тепло та гарячу воду для населення.

Йдеться і про ухвалення законопроекту, що забезпечить реструктуризацію заборгованості комунальних підприємств за спожитий природний газ, списання штрафних санкцій і відшкодування різниці в тарифах.
Як зазначив Сергій Сухомлин, коли була складна ситуація з тарифами на газ, Асоціація міст України підписала меморандум з урядом і НАК «Нафтогаз». Таким чином, міські голови, громади, підприємства теплоенергетики зобов’язалися не піднімати тарифи під час опалювального сезону. Після його закінчення держава повинна була б компенсувати різницю в тарифах.

«Уряд і «Нафтогаз» своїми діями вже у травні залишають 120 міст, а це — 5 мільйонів громадян, без гарячої води, — сказав голова АМУ Віталій Кличко. — А бюджетні установи — без природного газу. З жовтня все населення може залишитися без централізованого опалення».

В Асоціації міст наголошують, що ці питання потребують невідкладного вирішення. Не можна залишати людей без послуг і перекладати на місцеві бюджети витрати, які ті не зможуть покрити. Та чи почують цей «крик» громад у столиці — про це стане відомо вже найближчим часом.