Вулиця Київська в Житомирі (ліворуч) та вулиця Грушевського в Коростені: на ремонт якої дадуть гроші? Фото з архіву.
Вулиця Київська в Житомирі (ліворуч) та вулиця Грушевського в Коростені: на ремонт якої дадуть гроші? Фото з архіву.

Є в нашій державі (поміж безлічі інших проблем) ще й така: питання бюджетного фінансування об’єктів (навіть цілих регіонів) часто вирішується в «ручному режимі». Мова йде про те, що виділені для того чи іншого міста або району бюджетні кошти в останній момент можуть бути спрямовані на інші район або місто — на прохання якогось народного депутата (якому свій округ «ближче до тіла»). Відтак вже заплановане фінансування «упливає» в інший район, бо тамтешній депутат виявився спритнішим за колег.

Подібна ситуація виникла нещодавно стосовно Коростеня. А саме — щодо запланованого капітального ремонту дороги по вулиці Грушевського. Цей ремонт був внесений до «Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з Державного бюджету» на 2021 рік. Було визначено й вартість робіт — 43 мільйони гривень.

Аж раптом 13 квітня п’ятеро народних депутатів з партії «Слуга народу» (Арсеній Пушкаренко, Тетяна Грищенко, Сергій Кузьміних, Богдан Кицак та Ігор Герасименко) надсилають лист голові Житомирської облдержадміністрації Віталію Бунечку й просять виключити з цього «Переліку об’єктів будівництва...» рядок про ремонт вулиці Грушевського в Коростені, замінивши його словами: «Капітальний ремонт дороги по вулиці Київській в Житомирі».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 18 травня 2021