Як відомо, влада Житомира хоче направити звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради щодо компенсації у грошовому еквіваленті за земельні ділянки для учасників бойових дій, учасників АТО/ООС.

Відповідний проект рішення сесії міської ради був оприлюднений 8 квітня.

«Станом на сьогодні до Житомирської міської ради надійшла значна кількість заяв від учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції щодо отримання у власність земельних ділянок на території міста для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. Однак, враховуючи об’єктивні обставини та відсутність необхідної кількості вільних земельних ділянок, задовольнити всі клопотання не вбачається можливим. Повідомляємо, що ще у 2017 році Асоціація міст України розробила проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни. Основна мета законопроекту полягає в тому, щоб всі ветерани війни могли реально реалізувати своє право на отримання земельних ділянок. Зокрема, в законопроекті запроваджується як альтернатива праву на отримання земельної ділянки грошова компенсація її вартості. Компенсація здійснюється з Державного бюджету, що гарантує наявність коштів, оскільки не всі органи місцевого самоврядування мають відповідні кошти», — йдеться у зверненні, яке є додатком до проекту рішення.

Зважаючи на напружену ситуацію щодо отримання учасниками бойових дій земельних ділянок у власність, а також суспільний резонанс даного питання, депутатський корпус Житомирської міської ради вважає за доцільне виплатити учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції компенсацію у грошовому еквіваленті за не отримані з об’єктивних причин земельні ділянки. Для вирішення питання щодо виплати компенсації та визначення її розміру міська влада звертається до керівництва держави з пропозицією врегулювати це на законному рівні».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 07 травня 2021