Вранці 29 березня біля стін КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» обласної ради зібралися кілька десятків людей із вимогою звільнити генерального директора медзакладу, провести у закладі перевірку. Зокрема, медпрацівники розповіли про те, що чимало спеціалістів звільняються, про проблеми з медобладнанням і транспортом, про те, що не отримують у повному обсязі обіцяні доплати за роботу з «ковідними» пацієнтами.

Журналістам генеральний директор Богдан Леськів розповів, що заробітна плата виплачується в повному обсязі, в тому числі — доплати за роботу з коронавірусними хворими відповідно до урядової постанови.

Запевнив, що лікарня забезпечена всім потрібним; є усі необхідні лікарські засоби для надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19.

У коментарі «Житомирщині» Богдан Леськів зауважив, що всім необхідним транспортом, медобладнанням забезпечені. Щодо нарікань на проблеми з киснем, то нині ситуація напружена в усій країні, але на сьогодні в обласній лікарні з ним проблем немає. Хоча споживання кисню в медзакладі збільшилося в рази. Для прикладу, якщо раніше до лікарні привозили ємність із киснем один раз на 10 — 14 днів, то нині в середньому — кожен другий день.

«У лікарні працює 1751 особа, на мітинг вийшли кілька чоловік, причому, про мітинг я дізнався від журналістів, — каже керівник закладу. — Нині потрібно навпаки — об’єднуватися, адже зараз працюємо у дуже складних умовах. Станом на 31 березня у нас лікуються 125 хворих на COVID-19. Медпрацівники — виснажені, теж хворіють. Крім того, за останні 4 місяці ми мали 4 перевірки. Не може заклад працювати у режимі постійних перевірок — це дестабілізує роботу».

Того ж дня, під час брифінгу, перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Остапченко зазначила, що НСЗУ забезпечила обласну клінічну лікарню всім необхідним. Сьогодні там — 330 ліжко-місць для «ковідних» пацієнтів. «Це стратегічно важливий заклад, який надає допомогу хворим з інфарктом, інсультом тощо, — наголосила вона. — Фінансування через НСЗУ там достатньо. Всі працівники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту, коштів повинно вистачати на медпрепарати». Також запросила ініціативну групу мітингарів зустрітися з нею, щоб детально розібратися в ситуації.