Фото railwayz.info.
Фото railwayz.info.

 

Не секрет, що чимало мешканців нашої області працюють у Києві й щодня дістаються столиці за допомогою електричок. Особливо це стосується мешканців населених пунктів, які лежать уздовж залізничної гілки Київ — Коростень. На цій ділянці є два пункти зупинок — «Тишів» і «130-й кілометр». Другий з них є найближчою посадочною точкою для мешканців Чоповичів. Відтак цими двома платформами щодня вранці користуються сотні людей, аби доїхати до Києва чи повернутися назад.

Але з 15 лютого таких можливостей стало значно менше. Укрзалізниця скасувала ряд зупинок на маршруті вранішнього електропоїзда № 6610 «Коростень — Київ». Зокрема, ця електричка тепер не зупиняється на платформах «Тишів» та «130-й кілометр». Але ж саме цим потягом звикли вранці діставатися на роботу багато жителів навколишніх сіл. Тепер потяг пролітає повз ці платформи без зупинок.

У Чоповицькій ОТГ (на території якої знаходяться ці зупиночні пункти) переконані, що таке рішення Укрзалізниці — це своєрідна помста монополіста-перевізника.
«Скасування посадки пасажирів на платформах «130-й км» і «Тишів» — це відверті шантаж і маніпуляції, — заявив Михайло Філоненко, Чоповицький селищний голова, у зверненні до мешканців громади в соціальній мережі «Фейсбук». — Залізничне начальство відмінило зупинки приміського поїзда, попередньо не узгодивши це із Чоповицькою селищною радою, хоча цього вимагає стаття 7 Закону України «Про залізничний транспорт». Такими діями Укрзалізниця хоче змусити селищну раду сплачувати з місцевого бюджету кошти, які насправді має компенсувати держава».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 05 березня 2021