Одним з найбільш масштабних медичних проектів останніх двох років в області стало спорудження понад двох десятків сільських амбулаторій. Відповідну програму започатковано ще у 2018 році. В Житомирській області було визначено 22 населених пункти (потім до них додали ще два). Фінансування амбулаторій мало відбуватися переважно за рахунок державної субвенції (90% коштів), і лише 10% необхідної суми забезпечували місцеві громади. Загалом на нашу область було виділено 155 мільйонів гривень субвенції для цієї програми.

За умовами більшості проведених тендерів роботи з побудови амбулаторій мали бути завершені в середині 2019 року. Втім, не так сталося, як гадалося. У більшості сіл та селищ, де ці об’єкти мали з’явитися, вони перебувають ще на стадії добудови.

Як вкрасти мільйон

Причиною такого тривалого процесу стали недобросовісні дії підрядників. Про це ще на початку осені розповідала нашій газеті Наталія Остапченко, заступниця голови Житомирської обласної державної адміністрації.

«Дуже важко дороблювати за кимось, — зауважувала вона тоді. — Це, зокрема, стосується будівництва медичних амбулаторій на Житомирщині. Ми сьогодні з радістю завершили б їх будівництво, яке почали ще у 2018 році. А замість цього ходимо разом з поліцією, зриваємо замки, заходимо на будівельні майданчики… І вимушені в ряді випадків розривати договори з підрядними організаціями, які фактично нічого не будували. Ми розпочали судові справи, відкрито кримінальні провадження. Сказати, що це недобросовісні підрядники — це нічого не сказати! Кошти було використано, а роботи не зроблено. Ми дуже серйозно ставимося до бюджетних коштів, бо це — кошти наших громадян. Відтак документуємо увесь цей безлад... Загалом через недотримання договірних зобов’язань та низьку якість виконаних робіт при будівництві шкіл, садочків та амбулаторій із підрядними організаціями було припинено дію 17 договорів. На даний час по всім цим об’єктам визначено нових підрядників, які зобов’язалися не тільки усунути недоліки попередніх виконавців, але й вчасно та доброякісно завершити ці довгобуди».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 22 грудня 2020