За словами голови Житомирської міської спілки воїнів-­інтернаціоналістів Юрія Панасюка, художня виставка є чудовою нагодою не лише подякувати нині живим бійцям, котрі мужньо пройшли крізь горнило важких випробовувань, вшанувати полеглих, а й звернути увагу суспільства на патріотів держави, які чесно виконали, й нині виконують військовий обов’язок.

Нинішнє покоління все менше згадує Афганську війну. Але не можна забувати про неї, нехтувати уроками історії.

— Щоб там не говорили, але 15 лютого війська 40­-ої армії вийшли з Афганістану з розгорнутими бойовими прапорами, — наголосив Юрій Панасюк. — Жодної бойової операції на території Афганістану ми не програли. На жаль, було багато втрат, що не дають спокою й нині.

Через горнило Афганської війни пройшли близько шести тисяч жителів Житомирської області, 133 з них віддали своє життя на чужій землі, 800 стали людьми з обмеженими можливостями. Нині в Житомирі проживають близько 1200 ветеранів бойових дій на території інших держав.

Голова обласної спілки ветеранів Афганської війни, полковник запасу Павло Ментов наголосив на тому, що афганці — завжди в строю. Перший батальйон для участі в миротворчій місії в незалежній Україні був сформований переважно з ветеранів війни в Афганістані. Багато бойових побратимів є учасниками АТО.

Учасник АТО, керівник регіонального відділення Державної служби України у справах ветеранів війни та антитерористичної операції Валерій Логінов зазначив, що воїни­-інтернаціоналісти є мужніми людьми, котрі свого часу в Афганістані чесно виконали військовий обов’язок.

Голова громадської організації «Ветерани Повітряно-­десантних військ, Союз десантників Житомирської області», кавалер орденів Бойового Червоного прапора, Червоної Зірки, полковник у відставці Віктор Чабаненко в Афганістані обіймав посади начальника штабу та командира парашутно-­десантного батальйону. Довелося командувати молодими бійцями, найстаршому з яких був 21 рік. Але це були сильні духом юнаки. Офіцер вважає, що бойові ордени, якими його нагородили за службу в Афганістані, по праву заслуговують усі його бійці.

Колишній командир мінометної батареї повітряно-­десантної дивізії, полковник у відставці Віктор Скиба був у числі тих військовослужбовців, котрі у складі своїх підрозділів першими увійшли в Афганістан. Він поділився спогадами з бойового минулого. З особливою гордістю зазначив, що за два роки, два місяці та 22 дні, що провів в Афганістані, зі складу його батареї в бою загинули двоє військовослужбовців.

Своїми спогадами із молоддю поділилися також полковники у відставці Олег Коновалов, Василь Залізко, Микола Дрозд. Юнакам і дівчатам було цікаво поспілкуватися з ветеранами, котрі представили на виставці й свою військову форму з бойовими нагородами.