Від початку вторгнення Росії на територію України Житомирський обласний спортивний ліцей на чолі з директором, кандидатом педагогічних наук, доцентом, заслуженим працівником освіти України, кавалером
ордена Княгині Ольги III cтупеня Людмилою Віталіївною Корінною, котра змогла згуртувати в одне ціле великий колектив, надавав прихисток внутрішньо переміщеним особам та активно долучився до волонтерської діяльності.

Кухня освітнього закладу стала місцем приготування різноманітних страв для переселенців та українських захисників. Свого часу ліцейна родина також долучилася до загальноміської акції «Подаруй пасочку захиснику». У переддень Великодня були передані смачні, випечені власноруч паски мешканцям Народицької селищної територіальної громади, аби хоч якось морально розрадити людей, які пережили жахіття війни. Кухарі ліцею спекли чергову партію гуманітарної допомоги для Малинської громади, що перебувала у безпосередній близькості від зони бойових дій.

Ліцеєм було прийнято та розміщено у спальних корпусах близько тисячі осіб, серед яких були люди різного віку (від новонароджених дітей і до людей похилого віку) та з різним станом здоров’я (лежачі, інсулінозалежні, люди з інвалідністю). Працівники ліцею підготували ліжкомісця.

У перші дні було надважко, люди приїздили та поселялись вночі, тому робота організовувалась так, аби залучити учителів, вихователів, медичний та технічний персонали закладу. Також намагались забезпечити максимально комфортні умови проживання і щоденне триразове харчування.

— Колектив ліцею опікувався не лише тимчасовим прихистком внутрішньо переміщених осіб, але і їх подальшою долею, — розповіла Л.Корінна. — Наприклад, супроводжували людей для оформлення документів та взяття на облік для отримання пільг, допомагали зібрати необхідні документи для відправлення за кордон (зокрема, в Італію), у влаштуванні дітей до закладу освіти та у супроводі їх під час дистанційного навчання, а одиноких — до геріатричного пансіонату.

Окрему вдячність за підтримку та всебічну допомогу Л.В.Корінна від себе особисто та очолюваного нею колективу висловлює небайдужим людям — першій заступниці начальника Житомирської ОВА Наталії Остапченко, котра допомагала вирішувати нагальні питання; керівнику ГУ Національної сервісної служби в Житомирській області Юрію Прокопцю, котрий допомагав вирішувати питання з організації поселення, транспортування та харчування внутрішньо переміщених осіб; заступнику начальника ОВА Юрію Денисовцю, начальнику департаменту освіти і науки ОВА Наталії Осипович, обласній військовій адміністрації та обласній раді за людяність, доброту, щедрість, за увагу та допомогу.

— Нині ліцей продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб, яким створено комфортні умови для тимчасового перебування та захисту їх життя і здоров’я, — продовжила Людмила Віталіївна.

У такий нелегкий час для країни надавали й гуманітарну допомогу для мешканців деокупованих територій. Зокрема, спільно з ГО «Спілка жінок Житомирщини» на чолі з Ларисою Харчук та членкинею організації Наталією Циганчук передавали продукти харчування. Неодноразово також і в Житомирський військовий шпиталь доставляли смаколики для наших захисників.

— Віримо, що пиріжки, зроблені нами власноруч, допомагають відчути домашнє тепло бійцям, які сьогодні особливо потребують наших уваги й турботи, — переконана директор.

А ще працівники ліцею створили свій благодійний фонд, кошти з якого йшли на потреби волонтерства та військових. З цих коштів, приміром, було придбано дрон «Mavic 3», необхідний для виконання завдань взводу «Смертники». Нині в ліцеї плетуть сітки, збирають теплий одяг. Зокрема, сплетено маскувальні сітки, що поїхали до зони активних бойових дій і нині маскують 4-ий окремий стрілецький батальйон та розвідувальний взвод ЗСУ.

— Ми сьогодні доземно вклоняємося кожному захисникові за мужність, силу, витривалість, патріотизм, за те, що ціною своїх здоров’я та життя боронять Україну, твердо тримають позиції, щоб усі ми могли жити в затишних оселях та спокійно працювати. Щиро дякуємо за наш захист, за наших рідних та близьких, нашу рідну Україну, її цілісність та недоторканість. Завдяки спільним зусиллям з’являється надія, що настануть кращі часи для України. Тож нехай Господь єднає Україну в мирі та злагоді.

Пам’ятаймо, що кожен із нас може бути ефективним на своєму місці й наближати перемогу України. Ми дуже віримо в це і робимо все для того, щоб вона настала швидше, — підсумувала Людмила Корінна.

Фотоетюд

Лінки