Фото автора.
Фото автора.

 

Нещодавно сповнилося 115 років з дня народження Сергія Павловича Корольова — творця перших космічних кораблів, одного з найвідоміших уродженців Житомира. Він народився у будиночку на тихій Дмитрівській вулиці холодного зимового дня 12 січня 1907 року (30 грудня 1906 року за старим стилем). Хоча родина Корольових виїхала з Житомира у 1908 році й відтоді Сергій Павлович ніколи більше тут не бував, його прізвище навіки золотими літерами вписане в історію Житомира та України.

В пам’ять про славетного земляка в обласному центрі відбулися урочисті заходи: покладання керівниками області та міста квітів до пам’ятників Сергія Корольова на майдані його імені та на вулиці Дмитрівській, урочистий прохід почесної варти курсантів Житомирського інституту радіоелектроніки, виступ хорової капели «Орея».

Основні урочистості відбулися в Національному музеї космонавтики ім. С.П.Корольова. «Дуже символічно, що цього року ми відзначаємо день народження Сергія Павловича під час важливої космічної події — запуску компанією Ілона Маска «SpaceX» українського супутника «Січ-2-30», — зауважила генеральний директор музею Ірина Дячук. – Це — знак того, що Україна продовжує залишатися космічною державою».

З нагоди дня народження Сергія Корольова Національний музей космонавтики підготував цікаві «родзинки». В експозиції меморіального будинку-музею (в якому щойно завершилися реставраційні роботи) представлено унікальні експонати з фондів — так звані «теки Головного Конструктора». Це — ксерокопії газетних вирізок про розвиток авіації та космонавтики, які збирав Сергій Павлович Корольов у різні періоди свого життя. Іншим цікавим експонатом, виставленим на огляд відвідувачів у святкові дні, став великий портрет Сергія Корольова у техніці інтарсії (різновид інкрустації по дереву), виконаний фахівцями меблевої фабрики з Новограда-Волинського і подарований музею її керівником Олександром Ющенком.

У павільйоні «Космос» на великому екрані гостям було продемонстровано унікальний хронікальний фільм «20 хвилин з Корольовим», створений науковими співробітниками Меморіального будинку-музею С.П.Корольова. Копітка робота над цією стрічкою тривала кілька місяців — у Інтернеті було знайдено всі сюжети кінохроніки з Сергієм Корольовим, встановлено час та місце зйомки кожного фрагмента й змонтовано з них цілісний фільм. Ця унікальна хронікальна стрічка (яку відтепер демонструватимуть під час екскурсій та інших заходів) стала даниною пам’яті музейників Сергію Павловичу Корольову — нашому видатному земляку, якого шанують і цінують на його малій батьківщині.