Підвищення тарифів на комунальні послуги — це тема, яка, на жаль, не втрачає своєї актуальності. Комунальники щоразу при цьому знаходять аргументи: «економічне обгрунтування», «зростання цін на комплектуючі та обладнання», «необхідність модернізації мереж», «досягнення беззбитковості» тощо. Але водночас для рядових споживачів кожне таке подорожчання неабияк б’є — і по нервовій системі, і по гаманцю.

Нещодавно подібний сильний «удар» відчули жителі Баранівської об’єднаної територіальної громади. Тамтешній виконком у середині липня прийняв рішення про нові тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для комунального підприємства «Баранівка — міськводоканал».

Нові тарифи стали воістину «золотими». Приміром, за один кубометр водопостачання в Баранівці тепер доведеться платити 28 гривень 91 копійку, а за кубометр водовідведення — 31 гривню 66 копійок. Разом — 60 гривень 57 копійок. Але справжнім «рекордом» можна вважати встановлені нові тарифи для мешканців селища Першотравенська: 48 грн. 41 коп. — за 1 кубометр водопостачання і 28 грн. 79 коп. — за 1 «куб» водовідведення. Загалом це — 77 грн. 20 коп.

Чи багато це? Дуже багато! Особливо на тлі тарифів для населення на водопостачання і водовідведення в інших містах області. Приміром, у Житомирі — загалом 29,50 грн.; у Бердичеві — 34,12 грн.; у Коростені — 29,80 грн.; у Новограді-Волинському — 35,80 грн.; у Малині — 40,77 грн. В інших областях є міста, де тарифи на воду значно менші: Вінниця — 23, 66 грн.; Хмельницький — 25,62 грн.; Запоріжжя —24,17 грн.; Черкаси — 25,40 грн.; Харків — 25 грн.; Луцьк — 24,49 грн...
Тож тарифи на воду, які запроваджені для мешканців невеликого селища Першотравенська, є найбільшими в державі. Вони удвічі більші за житомирські та бердичівські, й утричі — за харківські, запорізькі, луцькі або черкаські. Виглядає так, що у Першотравенську мешкають мільйонери — якщо для них встановили такі тарифи.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 30 липня 2021

 

Погода

Фотоетюд

Фото13072021

Літні забави.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки