Фото автора.
Фото автора.

 

Легендарний радянський мультсеріал «Ну, постривай!» вже майже півстоліття є улюбленим для кількох поколінь глядачів. Карколомні пригоди Зайця та Вовка, втілені у майже двох десятках серій, залюбки дивляться по телевізору чи комп’ютеру сучасні діти — з таким самим інтересом, як колись у дитинстві дивилися їхні батьки.

Виявляється, у цього знаменитого шедевра мультиплікації є прямий зв’язок... із Житомиром! А знайти цей зв’язок допоміг уважний розгляд нової книги, яка побачила світ нещодавно. Ми вже повідомляли про вихід у світ унікального і першого в своєму роді краєзнавчого видання — каталогу «Поштові конверти Житомирщини. 1959-1991». Упорядником книги став житомирянин Богдан Ващенко, який багато років колекціонує поштові конверти з житомирською тематикою. Фактично всі екземпляри з його колекції представлені у книзі на високоякісних кольорових фотографіях.

Гортаючи сторінки каталогу, можна дізнатися, що найперший конверт із видами Житомира було випущено Поштою СРСР у 1962 році — на ньому було зображено білосніжну ажурну альтанку з колонадою в парку культури й відпочинку імені Юрія Гагаріна. Але для нашої історії більшу цікавість являє п’ятий за рахунком «житомирський» конверт, котрий надійшов у продаж в Радянському Союзі у серпні 1964 року. На конверті намальовано Будинок міської Ради в Житомирі. Цю будівлю зображено фактично в такому вигляді, якою вона є й тепер. Лишень у башточці ще немає годинника (він з’явиться там тільки у 1973 році). На передньому плані бачимо перехожих та автомобіль, який рухаєтеся майданом Рад (тепер Корольова) — в ті роки площа не була суто пішохідною, нею їздили машини.

А який же зв’язок між цим конвертом та легендарним мультфільмом? Найтісніший.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 13 липня 2021