Фото автора.
Фото автора.

Проблема заторів і чистого повітря в Житомирі поки що не стоїть так гостро, як у столиці або у європейських мегаполісах. Однак загазованість, відсутність цивілізованого простору, автомобільні затори, особливо влітку, все більше дошкуляють мешканцям нашого обласного центру.

До речі, у більшості цивілізованих міст місцева влада веде із цими негативними наслідками урбанізації безкомпромісну боротьбу. Зрозуміло, що в європейських містах звикли вирішувати проблеми із заторами побудовою додаткових доріг. Однак все частіше обирають і протилежний варіант: прибирають смуги для автомобілів, замінюючи їх маршрутами для інших видів транспорту.

Ще наприкінці 2016 року мер Мадрида висловилася про свої наміри вигнати персональні автомобілі з центру іспанської столиці, щоб там рухалися тільки велосипеди, автобуси й таксі. Така ідея є частиною масштабної ініціативи щодо заборони всіх дизельних автомобілів у Мадриді до 2025 року.

Це іспанське місто — не єдине, яке готується до відмови від автомобілів. Місцева влада по всьому світу шукає ідеї та шляхи, завдяки яким створюватиметься більше простору для пішоходів та скорочуватимуться шкідливі викиди.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 21 травня 2021