Учасниці Всеукраїнського конкурсу Євгенія Оніщук (ліворуч) і Анастасія Поліщук.
Учасниці Всеукраїнського конкурсу Євгенія Оніщук (ліворуч) і Анастасія Поліщук.

У Житомирському обласному центрі дитячої та юнацької творчості відбувся Всеукраїнський конкурс «Великодні писанки». Цього року в ньому взяли участь 70 дітей із усієї України. Під час урочистого відкриття конкурсу, що відбулося в режимі он-лайн, юних писанкарок і писанкарів зі святом творчості привітав директор Українського державного центру позашкільної освіти Геннадій Шкура.

Звертаючись до дітей, заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма наголосив: йому надзвичайно приємно, що конкурс проходить саме на Житомирщині.

— Усі ми наближаємося до відзначення одного із найвеличніших християнських свят — Великодня, символом якого є писанка, — зазначив Володимир Ширма. — Добре пам’ятаю, як моя бабуся створювала писанки, а зараз, буваючи на заняттях гуртків позашкільної роботи, я милуюся витворами дітей. Дуже добре, що є такий конкурс і він відновився після багатьох років забуття. Бажаю учасникам найкращих писанок, які радуватимуть всіх навколо. Бажаю успіху та гарних Великодніх свят.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток писанкарства в області та з нагоди проведення Всеукраїнського конкурсу Володимир Ширма відзначив кращих освітян і писанкарок області. Грамот обласної ради були удостоєні заступник директора з навчально-методичної роботи позашкільної освіти обласного Центру дитячої та юнацької творчості Наталія Пантус, методист цього позашкільного навчального закладу Людмила Гордієнко, керівник гуртка «Писанкарство» Романівського будинку дитячої творчості Інна Бовсунівська, керівник гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Центру позашкільної освіти імені О.Разумкова м. Бердичева Олена Сальнікова, керівник гуртка «Основи дизайну» Житомирського Центру творчості дітей і молоді Ольга Воробйова.

Творчі роботи вихованок зразкового гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Центру позашкільної освіти імені О.Разумкова.
Творчі роботи вихованок зразкового гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Центру позашкільної освіти імені О.Разумкова.

Олена Сальнікова розповіла, що 22 роки роботи працює в цьому позашкільному навчальному закладі. Діти завжди з задоволенням відвідують гурток із писанкарства, з нетерпінням чекають на день, коли розпочнуть розпис писанок.

— Уперше ми взяли участь у виставці писанок і конкурсі з писанкарства в обласному Центрі дитячої та юнацької творчості 20 років тому, — розповіла Олена Євгенівна. — Протягом десяти років наші учні посідали в обласному конкурсі перші місця. Також беремо активну участь у Всеукраїнському конкурсі, представляли свої роботи у Львові та Києві. Пишаюся своїми вихованцями, адже змогла прищепити їм любов до писанки.

Серед випускників Олени Сальнікової є й ті, хто присвятив себе декоративно-ужитковому мистецтву. Найперша випускниця гуртка Катерина Беленкова згодом захистила дипломну роботу в одному зі столичних вузів із писанкарства. Катерина Сальнікова, Ірина Пархомчук навчалися в місцевому педагогічному коледжі на відповідному відділенні.

— Навчаючи мистецтва створення писанки, розпочинаю з історії, намагаючись донести до дітей різнобарв’я українських звичаїв, обрядів, — говорить Олена Євгенівна. — Після цього приступаємо до вивчення матеріалів, що знадобляться при розпису писанки — фарб, розчинників. Коли діти розписують яйце, то добре усвідомлюють, що жовтий колір — це тепло та Сонце, зелений — пробудження природи, червоний — кохання, блакитний — здоров’я. Писанка — своєрідний лист, сповнений символів-оберегів.

Цього року вихованки Олени Сальнікової Євгенія Оніщук, Єлизавета Шматко та Анастасія Поліщук, представили роботи в тематиці «Світове дерево».

За підсумками конкурсу в своїй віковій групі перше місце посіла вихованка Романівського будинку дитячої творчості Романівської селищної ради Катерина Чулій.

Голова журі Всеукраїнського конкурсу «Великодня писанка», керівник КЗПО «Обласний центр дитячої та юнацької творчості» Марія Бовсуновська подякувала писанкарям за участь у конкурсі:

— Такі заходи — конкурси, виставки, фестивалі — це унікальна можливість долучитися до народних традицій та обрядів, — сказала Марія Бовсуновська. — Перед журі стояло непросте завдання, адже серед розмаїття довершених писанок було необхідно обрати найкращі... Зрозуміло, що цей вибір — дуже відносний, бо кожна писаночка вже є найкращою, зігрітою теплом дитячих долоньок та думок, викупана в кольорах, омріяна у побажаннях. І саме це є її найвищою цінністю.