Вже неодноразово «Житомирщина» писала про підвищення вартості проїзду в громадському транспорті Житомира та різні нюанси, які виникають у зв’язку з цим. Чергова хвиля обговорення нововведень піднялася вже після дати здорожчання проїзду — 10 січня.

У гонитві за «Карткою житомирянина»

Відверто кажучи, здавалося, що розмов із цього приводу в тому ж таки електротранспорті буде значно більше, адже все, що стосується здорожчання, жваво обговорюється. Та розмови переважно велися у перший — другий день змін, а в соцмережах активно виставляли фото квитків із новими «цінниками». Як прокоментував на зупинці один із чоловіків: у нас уже звикли до того, що постійно щось дорожчає, тому й сприймається це як належне. На жаль. Більше нарікань, швидше за все, буде у березні, коли за проїзд доведеться платити і пенсіонерам. Здавна вже в Україні повелося, що люди цієї категорії їздять безкоштовно, а їм доведеться платити. Причому, право на пільговий проїзд потрібно буде ще довести — пред’явити «Картку житомирянина». От про неї якраз і ведуться нині розмови серед людей пенсійного віку. Незважаючи на те, що картку було запроваджено ще у 2018 році, багато хто кинувся за нею лише зараз. Але тепер доводиться чекати на її одержання не один, а два місяці.

— Ми будемо зважати на те, чи всі пенсіонери зможуть своєчасно отримати «Картку житомирянина» або, можливо, транспортну картку до 1 березня 2020 року — дати, коли планується запровадження пільгового проїзду пенсіонерів, — зазначає заступник міського голови Олександр Шевчук. — В іншому випадку будемо думати про те, чи переглядати рішення виконкому щодо цієї категорії населення. Можливо, доведеться відтермінувати відповідне нововведення.

Як уточнив начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний, якщо до 1 березня всі охочі пенсіонери отримають «Картки житомирян», то рішення виконкому залишиться без змін. В іншому випадку його можуть переглянути і відтермінувати. Адже саме «Картка житомирянина» гарантуватиме право на пільговий чи безкоштовний проїзд.

До речі, при валідації «Картки житомирянина» також видаватиметься квиток. У ньому буде зазначено вартість проїзду в три гривні чи вказано, що він — безкоштовний. При «зустрічі» з контролерами потрібно буде пред’явити квиток разом із пенсійним чи «пільговим» посвідченнями. Це робиться для того, аби не було зловживань «пільговими» «Картками житомирянина» з боку осіб, які не мають такого права.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 21 січня 2020