Той самий «міст у нікуди». Фото автора.
Той самий «міст у нікуди». Фото автора.

17 січня вболівальники в усьому світі згадують легендарного боксера Мухамеда Алі. Саме цього дня він народився у 1942 році. Знаменитий спортсмен та власник багатьох чемпіонських титулів пішов із життя більше трьох років тому. Але й дотепер справжнім місцем паломництва для шанувальників спорту є батьківщина Алі — місто Луїсвілл у штаті Кентуккі (США). Це — справжня американська глибинка, де виріс простий чорношкірий хлопець і досяг висот у світовому боксі. Який він, Луїсвілл сьогодні? Батьківщину Мухамеда Алі на власні очі бачив кореспондент «Житомирщини».

Знай наших!

Справжнє ім’я славнозвісного боксера — Кассіус Клей. Народився він у маленькому будиночку на Гранд-авеню в 1942 році. Тиха вуличка, непримітний дерев’яний дім — таких тисячі по всій Америці. Але для фанів боксу це — справжнє «святе» місце. Щороку в день народження Алі (й сьогодні — теж) тут на ганку з’являються букети квітів у пам’ять про легендарного спортсмена. Дім нині дбайливо відреставрований — тут філія музейного «Центру Мухамеда Алі». А сам центр відкрито у 2005 році за три кілометри звідси — на березі річки Огайо. Це — ультрасучасна будівля химерної архітектури, на фасадах якої мозаїкою викладено силуети боксерів. На шести поверхах центру розташовано музей Алі (де можна побачити його особисті речі — зокрема, боксерські рукавиці), а також виставкові й концентрі зали.

Втім, Луїсвілл пам’ятає не лише Мухамеда Алі. Це місто має й інших знаних уродженців, які прославили його. Проїжджаючи вулицями, я помітив величезні чорно-білі портрети, якими прикрашені стіни багатоповерхівок. Виявилося, це — проект міської влади «Герої рідного міста». Започаткували його ще 2002 року. На банерах зображено уродженців Луїсвілла: спортсменів, музикантів, учених, письменників… 20-метрові портрети мовби підморгують перехожим, сповнюючи їх серця гордістю за своє місто. Мовляв, знай наших!

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 17 січня 2020

Хмарочоси у Лувілі можна перерахувати на пальцях.
Хмарочоси у Лувілі можна перерахувати на пальцях.