Перша у цьому році сесія Житомирської обласної ради, 22-га за рахунком, обіцяла бути рутинною. На неї було винесено 39 питань, жодне з яких, як здавалося, не передбачало якогось конфлікту чи суперечок у залі.

Але конфлікт таки виник. І неабиякий! Втім, привнесений (а точніше — привезений) він був зовні — зі столиці. Зранку в день проведення сесії до Житомира приїхали три автобуси з молодиками-«активістами». Щойно сесійне засідання розпочалося, вони спробували прорватися до адмінбудівлі. Проте у вестибюлі наштовхнулися на серйозний спротив екіпірованих поліцейських та бійців Нацгвардії. У хід пішли димові шашки, тріснуло й задзвеніло скло дверей вестибюля… Всього цього депутати не бачили, бо вже працювали в залі на четвертому поверсі. Але за кілька хвилин після сутичок у холі до сесійної зали зайшов гурт молодиків (15-20 чоловік) на чолі з Дмитром Корчинським, лідером партії «Братство».

А в залі перед цим якраз виступав гість із Києва — посол представництва Євросоюзу в Україні Х’юг Мінгареллі. Європейський дипломат на всі боки розсипав компліменти владі, вихваляючи її за… успішні реформи. Після свого виступу посол поспішив залишити зал, вочевидь, відчуваючи, що тут невдовзі «запахне смаженим». Так зрештою й сталося. Дмитро Корчинський, мов господар ситуації, перервав хід сесійного засідання і почав виступати з трибуни. Виявилося, лідер «Братства» дуже переймається ходом слідства щодо ДТП, яка сталася торік, 24 листопада, в селі Тетерівці під Житомиром. Тоді загинула 60-річна місцева жителька. А за кермом легкової машини, яка збила жінку, знаходився депутат облради Дмитро Кропачов. «Ця людина має сидіти в тюрмі! — безапеляційно заявив Корчинський. — А ви, депутати, підриваєте довіру до влади — тим, що він досі у ваших рядах!». Самого депутата Кропачова на сесії не було. Лідер «Братства» зажадав ні багато ні мало — звіту поліції у цій справі. Начальник ГУНП в Житомирській області В’ячеслав Печененко слухняно підкорився — вийшов на трибуну і коротко повідомив про хід слідства. Корчинський на цьому не вгамувався — пройшовся «котком» по партії «Батьківщина» та й взагалі по всій владі. Цей спіч тривав 10-15 хвилин — при тому, що ніхто йому офіційно не надавав слова і навіть не запрошував на сесію. Все це сталося настільки несподівано, що попервах депутати просто заклякли, мовчки слухаючи Корчинського, якого кільцем оточила його юна команда. Лише Володимир Ширма кілька разів несміливо звертався: «Хлопці, дайте можливість…». У розумінні — можливість працювати. Але «хлопці» навіть не зважали на голову облради. Корчинський гнув своє, а його «ад’ютанти» прикривали тил.

Накал пристрастей сягнув піку, коли терпець урвався у позафракційного депутата облради Віталія Вітусевича. «Що ж це робиться? — закричав він. — Чому ми всі сидимо і мовчимо?! Хто кликав сюди цих «патріотів»?! І яке вони мають право зривати сесію та командувати тут?». Після чого обізвав Корчинського негарним словом. Той у відповідь поліз з’ясовувати стосунки. Біду, що насувалася, намагався «груддю зупинити» В’ячеслав Печененко, вмовляючи Корчинського полишити зал. Зовні це виглядало як бесіда батька з сином-шибеником. Але в якусь мить сталося те, для чого, вочевидь, і приїхали до Житомира молодики — почалася бійка між ними та кількома депутатами облради.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 12 лютого 2019