Йдеться про заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лучківа.

За повідомленням головного управління Нацполіції в області, 55-річний посадовець підозрюється в тому, що запропонував одному з жителів області допомогти у встановленні групи інвалідності на певний термін. Ціна питання — 10 тисяч гривень.

Якраз після передачі «подяки» до кабінету увійшли детективи слідчого управління ГУНП в області, оперативники управління захисту економіки в області та військові прокурори. Вони й викрили чиновника.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик, Віктора Лучківа відсторонено від роботи на період здійснення досудового розслідування. Це зроблено на підставі листа, що надійшов від головного управління Нацполіції в області.

Заступник начальника управління — начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лучків працює в управлінні з 2006 року. Спершу був головним спеціалістом за напрямком «Хірургія», потім тривалий час працював заступником начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги, який згодом очолив. Нинішню посаду обіймає з 2017 року.

— Скарг на його роботу не було, тому цей випадок для мене — непередбачуваний, — зауважив Микола Суслик. — До функцій заступника не входить призначення і визначення інвалідності громадян, які потребують посвідчення на МСЕК.

За повідомленням відділу комунікації поліції в області, відповідно до ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України чиновнику може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.