Понад двадцять п’ять років Олександр Борисович Назарчук працює у Новогуйвинській музичній школі вчителем музики, навчаючи дітей грі на фортепіано. Його учні щороку виступають на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Олександр Борисович може годинами розповідати про музику, грати різні варіанти однієї мелодії, показуючи можливості виконавського мистецтва. Ще він любить розповідати про своїх талановитих учнів, гра яких на фортепіано неодноразово отримувала високу оцінку відомих піаністів України та нагороджувалась призовими місцями на конкурсах.

Одна з його обдарованих учениць — Юлія Кирик, учениця 8-го класу музичної школи. У музичній школі восьмий клас — це випускний клас. Юлія згадує, що у 7 років сама обрала навчання на фортепіано. Дивилася, як інші грають, бачила гру на піаніно не лише по телевізору, а й наживо, на концертах. Так народилося бажання навчитися гарно грати. Батьки привели до Новогуйвинської музичної школи.

Багатьом дуже важко дається читання нот. Проте, як розповідає Юля, вона легко це освоїла. А ось ритм давався з великими труднощами. Тут довелося добре попрацювати. Навіть, бувало, шкодувала, що почала займатися на піаніно. Коли все стало виходити, то знову відновилось бажання вчитися музиці. Так, навчатися музиці нелегко. Але коли вміння володіти музичним інструментом стає майстерністю — воно дарує справжню насолоду.

Як розповідає Юлія Кирик, на прохання друзів вона грає твори, близькі її душі або співзвучні настрою. Юля любить виконувати класичну музику та сучасні швидкі мелодії.

З ініціативи свого викладача вона наважилася взяти участь у музичних конкурсах. Доклала чимало зусиль, щоби підготуватися. Олександру Назарчуку, який має великий досвід участі у конкурсах, вдалося чудово підготувати свою працьовиту ученицю. У 2019 році Юлія Кирик взяла участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Літні тони» (Київ) та посіла друге місце. Вона згадує, що дуже хвилювалася. Адже у конкурсі брали участь учні з найкращих шкіл України. Посісти друге місце — це великий успіх.

У 2021 році під керівництвом свого наставника Юлія Кирик підготувала концертні ліричні етюди німецького композитора Манфреда Шмітца (1939-2014) та взяла участь у Другому міжнародному фестивалі-конкурсі «Зоряний янгол», посівши друге місце в середній віковій групі (10-13 років).

Талант — це велика праця та натхнення. Усім цим щедро обдарована Юлія Кирик. Цього року Юля завершила навчання у музичній школі. Після закінчення загальноосвітньої школи мріє здобути професію, яка дозволила б багато подорожувати, побачити світ.

Десятки дипломів свідчать про успішні виступи на міжнародних та всеукраїнських конкурсах учнів Олександра Назарчука. Навіть пандемія не спромоглася обмежити участь у конкурсах. Тепер його талановиті вихованці змагаються у дистанційних конкурсах. Журі всеукраїнських та міжнародних конкурсів неодноразово нагороджували Олександра Борисовича дипломами за відмінне навчання дітей грі на фортепіано, за внесок у розвиток культури.

Брати наші менші

Брати2010

«Щось на вушко розкажу...».

Фото надіслала Надія ШЕВКО (м. Житомир).

Лінки