23-річний Денис Ястремський з Малина після закінчення Київського національного університету технологій та дизайну отримав спеціальність «фотографа-художника». І ось уже близько року активно займається доволі незвичним для Малина лазерним вирізуванням на фанері та гравіруванням по багатьох матеріалах (скло, метал, шкіра, папір).

— З чого все почалося? — цікавлюся у Дениса.

— З дитинства маю хист до малювання, а в школі колись полюбляв на уроках з трудового навчання вирізати щось із дерева. Тому вибирати подальше заняття довго не довелося. Підсобив у цьому мені тато, котрий придбав обладнання іноземного виробництва і підказав ряд ідей, які сьогодні втілюю в життя.

Нині орендуємо кімнату на другому поверсі приміщення районної друкарні, що в центрі міста. Там у мене — справжня творча майстерня. Сюжети та ідеї для своїх робіт беру з Інтернету, журналів; підказують друзі, батько; сам фантазую...

— Довго створюєш свої шедеври?

— Коли я поринаю у світ творчості, не слідкую за часом. Наприклад, ось на цей паровоз у мене пішло десь більше години, на танк — тиждень, бо там дуже багато дрібних деталей, які слід було спочатку підготувати для складання в єдину конструкцію... Роблю й іграшкові фанерні візочки, мотоцикли, шпаги, підставки, логотипи Малина, макети кораблів, видатних споруд. Переважно вироби виготовляю на замовлення, дарую друзям і знайомим.

Нині маю більше 200 виробів із фанери та скла. А ще ж гравіюю на ременях, гаманцях, сумках, келихах, металевих речах (ножі); виготовляю «магнітики», сувеніри до Нового року, днів народжень, різних свят. Замовляли мої роботи вже і в Житомир, Київ, інші регіони нашої країни.

— Що плануєш на майбутнє?

— Прагну не зупинятись на досягнутому. Плануємо з татом придбати незабаром ультрафіолетову машину для гравіювання на різноманітних матеріалах.

Погода

Веселим олівцем

Брати наші менші

Брати10112017

Надійний охоронець.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки