Людмила Баздирєва близько 40 років тому закінчила на той час Ленінградський інститут культури. За направленням розпочала працювати головним спеціалістом, а згодом — завідуючою відділом читальних залів Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки. Це — один із основних і найбільш відвідуваних відділів, у якому трудяться восьмеро кваліфікованих працівників із вищою освітою. До послуг користувачів — 50 тисяч примірників вітчизняної та зарубіжної літератури різної тематики, найбільший в області (200 назв) фонд періодичних видань. Протягом року відділ відвідують близько 30 тисяч читачів, із яких 32% є студентами.

— Не шкодую, що присвятила життя бібліотечній справі, — говорить Людмила Якимівна. — Бібліотека — це свобода читати, спілкуватися, набувати знань, адже навчання ніколи не закінчується. А також це — дозвілля, доступ до інформації. Бібліотечна професія — дуже цікава. Вона потребує знання психології, педагогіки. Ми не можемо знати все, але повинні знати, де можна знайти відповідь на будь-­яке запитання.

Людмила Якимівна добре знайома з читачами, котрі ходять до бібліотеки десятиліттями. Часто спілкується з ними, допомагає в пошуках літератури.

Викладачі, вчителі, студенти та учні, зокрема, житомирських державних університетів імені Івана Франка, «Житомирська політехніка», фармацевтичного коледжу, ряду ліцеїв стали справжніми друзями бібліотекарів. У відділі готові працювати з будь­якою аудиторією, враховуючи виклики сьогодення. Тому докладають зусиль для того, щоб осучаснити обслуговування читачів, проводять змістовні й цікаві заходи.

— Як нині в бібліотечній справі обійтися без інформаційних технологій? — говорить Людмила Баздирєва. — Ми постійно опановуємо щось нове. Відділ бере участь у створенні електронного каталогу. На сайті бібліотеки представлені змістовні віртуальні виставки, підготовлені співробітниками бібліотеки. Також ми не забуваємо й традиційні форми роботи з популяризації літератури. Тематичні вечори, літературні журнали, представлення книг проводимо з використанням мультимедійних технологій. Цікавими є й нові форми роботи — історичні літературні медіа години, медіа журнали, лекції­представлення. Ми ведемо діалог із читачем.

Людмила Якимівна не приховує занепокоєння тим, що є загроза не читання, згадує слова відомого письменника Бредбері, котрий застерігав: «Вам не потрібно спалювати книги для того, щоб знищити культуру. Достатньо просто змусити людей перестати читати».

— Ми у бібліотеці намагаємося підтримувати смак до читання, доводимо, що читати — модно та цікаво, — каже досвідчена бібліотекарка. — Читати треба зі смаком і задоволенням навіть в епоху цифрових технологій. Формувати позитивну мотивацію до читання дуже складно. Переконуємо молодь і таким аргументом: «Запам’ятай! Ті люди, які читають книжки, завжди керуватимуть тими, хто дивиться телевізор». Але за статистикою близько 31% громадян України взагалі не читають нічого і ніколи. Тому ми своїх відвідувачів у залежності від віку «підштовхуємо» до читання.

Погода

Веселим олівцем

Брати наші менші

Боати15092017

І для кізоньки сплели віночок.

Фото Світлани СОБОЛЕВСЬКОЇ. м. Житомир.

Лінки