Фото Володимира СОБОЛЯ.
Фото Володимира СОБОЛЯ.

 

За результатом конкурсу на звання «Energy management Star», організованого в рамках Європейського тижня сталої енергії, кращим енергоменеджером України визнано Тетяну Зятікову. Вона — начальник відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради.

Як повідомили в міській раді, Житомир знову виборов першість у плані енергоефективності в Україні, є відомим своїми здобутками й у Європі. Недарма на кліматичний форум, що відбудеться восени у Женеві, з країн пострадянського простору запрошено лише представників Житомира та Єревана. Як наголосила національний експерт проекту «Угода мерів — Схід» Оксана Кисіль, важлива роль під час конкурсу приділялася співпраці міського голови з енергоменеджером громади. Саме командні дії під час планування та впровадження відповідних заходів призводять до результату.

За ефективну реалізацію енергетичної політики та активне залучення міста до європейських ініціатив щодо енергоефективності та клімату Тетяну Зятікову нагороджено іменним годинником міського голови.

Житомир долучився до європейської ініціативи Угоди мерів у 2012 році. Перші пілотні проекти були реалізовані вже наступного року, а в 2014 році запроваджено щоденний моніторинг споживання енергетичних ресурсів кожною будівлею бюджетної сфери міста. Запроваджено щорічне проведення Днів сталої енергії задля поширення інформації та збільшення кола осіб, залучених до енергоефективності; розпочато роботу з підготовки менеджерів, які на професійному рівні володіють навичками управління будівлею. За оцінкою міжнародного аудиту в 2019 році, місто досягло виконання 55% узятих зобов’язань зі впровадження енергетичної політики — і міськрада отримала Європейську енергетичну відзнаку. Крім Житомира, в Україні таку відзнаку має лише Вінниця. Нині триває розробка Плану дій зі сталого енергетичного та кліматичного розвитку до 2030 року. Також є плани до 2050 року перейти на 100% використання енергоресурсів із відновлювальних джерел енергії.