Фото Володимира СОБОЛЯ.
Фото Володимира СОБОЛЯ.

Ця розповідь — про сімейного лікаря, директора КНП «Амбулаторія загальної практики та сімейної медицини» Станишівської сільської ради, експерта управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Сімейна медицина» Вікторію Івчук. За три роки роботи в Станишівській ОТГ вона встигла завоювати довіру та любов місцевих жителів. І та любов — взаємна. «Цей медзаклад для мене є знаковим, — каже Вікторія. —

Адже вперше очолила амбулаторію, вперше почала працювати в сільській місцевості — й у захопленні від місцевих жителів та від своєї роботи».

Це зараз Вікторія Івчук навіть не уявляє себе в іншій професії. А в дитинстві, хоча мама не раз повторювала, що добре було б мати в сім’ї медика, мріяла про політехнічний інститут. Та не так сталося, як гадалося. Нині аніскілечки не шкодує, що свого часу вступила до Житомирського медичного училища за спеціалізацією «Акушерство». Після закінчення його з відзнакою працювала у гінекологічному відділенні обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського.

— Через півтора року зрозуміла, що можу робити щось більше для пацієнтів, а не лише бути правою рукою лікаря, — пригадує Вікторія Вікторівна. — Символічно, що 1 вересня до лікарні потрапила пацієнтка, яка, представившись викладачем, попросила знайти для неї хорошого лікаря. Напівжартома запропонувала їй «бартер»: я знайду їй лікаря, а вона мені — хорошого репетитора з біології та хімії, яка б підготувала до вступу в медінститут».

Від такої «угоди» виграли обидві: пацієнтка була успішно прооперована, а Вікторія таки вступила до Тернопільського медичного інституту. Після його закінчення працювала сімейним лікарем в обласному медичному центрі здоров’я та спортивної медицини під керівництвом Володимира Хренова. Так було до 2010 року, коли проект щодо впровадження сімейної медицини було призупинено…

У трудовій книжці з’явився запис про роботу педіатром у Житомирській міській дитячій лікарні, а ще Вікторія Вікторівна знову стала студенткою — Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, на спеціалізації «Охорона здоров’я». Опісля очолила організаційно­методичний кабінет обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини. Це, зокрема, дало змогу спілкуватися з сімейними лікарями з усієї України і ще більше переконатися в тому, наскільки важливо розвивати центри ПМСД на Житомирщині.

У 2017 році Вікторії Вікторівні запропонували очолити амбулаторію, яка мала обслуговувати 12­тисячне населення Станишівської ОТГ. Було створено п’ять амбулаторій — у Станишівці, Зарічанах, Ліщині, Пісках і Луці та стільки ж ФАПів у менших селах.

У Станишівській ОТГ серед першочергових завдань визначили забезпечення населення медичною допомогою належного рівня. І завдяки таким пріоритетам нині матеріально­технічно амбулаторія забезпечена повністю. «У нас працює денний стаціонар, є фізіотерапевтичні апарати, маємо можливість робити електрокардіограму, аналізи крові на цукор тощо, — каже керівник. — Також маємо три авто. Невдовзі очікуємо на телемедичне обладнання в амбулаторіях у Зарічанах і Пісках, що дасть можливість швидко надавати медичні консультації пацієнтам, адже іноді зволікання може коштувати хворому життя».
Наявність обладнання — дійсно важливо, та головне — це «людський ресурс». Нині в амбулаторії — 42 працівники. Серед них — п’ятеро лікарів та один інтерн. Кілька лікарів — пенсійного віку, але всі вони користуються великою довірою населення і першими набрали по 1800 пацієнтів, із якими підписали декларації. Наприклад, лікар Марія Василівна Петрович уже близько 50 років працює лікарем у медзакладах Житомирського району.

Особливу увагу приділяють тут вакцинації: недарма, попри карантин, за півроку виконано половину річного плану. Отримали підтримку від місцевої влади на проведення вакцинації проти папіломовірусу, який провокує рак шийки матки: на 2020­ий, як і торік, виділено кошти для двократної вакцинації 55 дівчат віком від 9 до 15 років. Середня вартість однієї вакцини — понад 800 грн.

Нині медпрацівникам доводиться працювати в умовах пандемії. Сімейні лікарі — перші, з ким консультуються пацієнти, і кількість звернень до них значно зросла.

— Хотілося б усім медичним працівникам побажати, в першу чергу, здоров’я, адже це — запорука міцного здоров’я й наших пацієнтів, — привітала колег Вікторія Івчук. До речі, її донька Анастасія 21 червня теж відзначатиме своє професійне свято, адже є студенткою КВНЗ «Житомирський медичний інститут».

 

Погода

Веселим олівцем

Брати наші менші

Брати01122017

Пухнаста улюблениця.

Фото Діани ОСОВСЬКОЇ. с. Волиця Андрушівського району.

Лінки