Фото Ігоря КУХАРЄВА.
Фото Ігоря КУХАРЄВА.

Нещодавно державну нагороду вручили житомирському плавцю-ветерану Костянтину Щеглову. Володимир Зеленський нагородив орденом «За заслуги» ІІІ ступеня діючого 86-річного спортсмена. У свої досить поважні роки він регулярно виборює золоті медалі й готується до нових стартів.

— З плаванням у мене взагалі сталася дуже цікава історія в житті, — розповідає Костянтин Миколайович. — Займатися ним я почав у повоєнні роки. А потім переключився на бокс. Тож востаннє брав участь у чемпіонаті України з плавання ще у 1954 році, у 20-річному віці. А потім настала пауза... на 60 літ.

За цей час чоловік закінчив фізкультурний технікум та інститут фізкультури. Понад півстоліття був викладачем-фізруком, а з 1968 року опанував ще й фах тренера з плавання. Виховав 12 майстрів спорту, чемпіона світу серед паралімпійців, отримав звання заслуженого тренера України. Але сам участі у змаганнях плавців на брав. І лише на пенсії, коли йому вже сповнилося 80, вирішив повернутися до давнього юнацького захоплення.

— Відтак професійним плаванням я займаюся лише шість років, — каже ветеран. — Але за цей час вже маю близько сотні медалей з різних змагань. Серед найбільших моїх перемог — неодноразово завойоване «золото» на всеукраїнських чемпіонатах, п’яте місце на європейському чемпіонаті в Голландії, два «срібла» і «золото» на змаганнях у Франції, «золото» і «бронза» на чемпіонаті світу в Угорщині, два «срібла» і два «золота» на торішніх змаганнях в Італії...

— А нещодавно ми повернулися з Риги, — додає Ігор Кухарєв, президент спортивного плавального клубу. — Там Костянтин Миколайович виступив дуже вдало, виборовши одразу чотири золоті медалі! Зокрема, здобув «золото» на дистанції 200 метрів комплексом з результатом 5 хвилин 45 секунд. А іншу золоту медаль виборов на дистанції 50 метрів брасом — 1 хвилина 12 секунд.

У 86 років — такий щільний графік! І такі вражаючі спортивні результати. Аби досягати подібного успіху, вочевидь, треба мати якісь секрети догляду за здоров’ям. Цікавлюся про це у спортсмена-ветерана.

— Головний секрет — це регулярні заняття у басейні, — відповідає Костянтин Щеглов. — Живу я у селищі Новогуйвинському, де є хороший басейн. Плаваю там три рази на тиждень. За одне тренування пропливаю більше кілометра. Причому, різними стилями: спершу — 100 метрів батерфляєм, потім — 200 метрів брасом, ще 200 — комплексом, 200 — вільним стилем, опісля — знову 300 метрів різними стилями.

— Щодо стану здоров’я, то двічі на рік члени нашого спортивного клубу проходять комплексний медогляд, — пояснює Ігор Кухарєв. — Здебільшого лікарі визнають стан здоров’я Костянтина Щеглова у нормі. Хіба що помічають поодинокі стрибки тиску, що загалом є характерним для людей його віку. Але сам Костянтин Миколайович вважає кращими ліками від тиску... басейн. Щойно поплаває трохи — тиск нормалізується.
Окрім регулярних занять спортом, чемпіон дотримуєтеся й певних правил харчування та режиму дня. Встає о 6.00, лягає спати о 21.30. А в раціоні налягає здебільшого на молочно-кислі продукти, сир, яйця, овочі та фрукти.

— Ось і всі мої правила здорового способу життя, — посміхається Костянтин Миколайович. — Головним серед них лишається, власне, плавання. Відтак не пропускаю занять у басейні та готуюся до нових змагань. А загалом я ніколи не міг подумати, що після 80 років буду виходити на старт у басейні. Зізнаюся, що й досі щоразу відчуваю на старті хвилююче тремтіння в колінах — як молодий!

 

Погода

Веселим олівцем

Кар03072020

— Борю, ти цим брязкальцем лише псуєш дитині слух. Ось візьми скарбничку і тряси нею…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати наші менші

Романс для «Джульєтти».

Фото Наталії СУВОРОВОЇ (м. Житомир).

Лінки