Галина Білецька з Андрушівки впевнена, що майбутню професійну стежину вона проторувала ще з дитинства. «Я виросла в селі Гальчині, що біля райцентру, — розповідає жінка. — Найяскравіші дитячі спогади — про маму. Вишивка та народна пісня були двома її стихіями. Тож я зростала у творчій атмосфері, у традиціях народного мистецтва. Змалечку любила музику, тож закінчила музичну школу за класом скрипки. В юності отримала фах бухгалтера, працювала певний час у банку. Але потяг до мистецтва привів мене зрештою до роботи, близькій по духу».

Понад три десятиліття Галина Іванівна працює у відділі культури райдержадміністрації, а останні 19 літ очолює його. На додачу до бухгалтерської освіти отримала й іншу, фахову в своїй галузі — закінчивши Університет культури.

За безпосередньої участі Галини Білецької Андрушівщина стала справжнім «культурним феноменом» в області. Сюди приїздять відомі митці, письменники, поети; гості з Італії, Франції, Білорусії. Тут з’явилися самобутні творчі колективи, якими пишається Житомирщина. «У нас діють 12 народних аматорських колективів, — з гордістю каже Галина Іванівна. — Їхні виступи гідно оцінені далеко за межами Андрушівщини — перемогами у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Славиться галузь культури району й унікальними творчими заходами: це — всеукраїнський фестиваль народної творчості «Рушники мого краю» та дитячий фестиваль «ДивоГрай». Місцеві дітлахи мають змогу виявити свої таланти й на районних фестивалях — колядок та вокального мистецтва».

За останні кілька років у Андрушівці капітально перемонтовано будинок культури, бібліотеку, відкрито школу мистецтв, розроблено туристичні маршрути…

«А улюбленим моїм дітищем є музейна кімната рушників, — каже Галина Білецька. — Ми зібрали понад 300 унікальних рушників, яких навіть немає в житомирських музеях. Водимо на екскурсії школярів, аби вони бачили ці зразки прекрасного народного мистецтва нашого краю».

Галина Іванівна щиро зізнається, культура — це сенс її життя. І додає, що, як і кожна людина, хоче щось залишити після себе. Відтак разом з однодумцями продовжує розвивати галузь культури Андрушівського району, мріючи про втілення багатьох цікавих планів та проектів.

 

Брати наші менші

Брати2010

«Щось на вушко розкажу...».

Фото надіслала Надія ШЕВКО (м. Житомир).

Лінки