Єва Шпенюк (друга ліворуч) у колі волонтерів.
Єва Шпенюк (друга ліворуч) у колі волонтерів.

91-­річна житомирянка Єва Шпенюк першою в області отримала соціальну допомогу в рамках програми «Ми поруч!» від німецького федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє». Продукти харчування, солодощі та предмети особистої гігієни старенькій вручили представники Житомирського відділення Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні».

14­річну Єву вивезли з Житомира у 1942 році на примусові роботи до Австрії, де вона спочатку працювала на фабриці, виготовляючи галети для солдатів німецької армії. Згодом, коли німецька армія почала відступати, її відправили за місто копати окопи. Жінка досі пам’ятає нелюдські умови, у яких жили і працювали остарбайтери з України, та сльози радості від звістки про Перемогу.

За словами представників Житомирського відділення Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», програма «Ми поруч!» стартувала у листопаді минулого року. Волонтери організації щомісяця три роки поспіль відвідуватимуть Єву Яківну з гостинцями.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар14072020

— До боротьби з коронавірусом ми готові…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати01122017

Пухнаста улюблениця.

Фото Діани ОСОВСЬКОЇ. с. Волиця Андрушівського району.

Лінки