Кооператор-підприємець Броніслава Мельник. Фото автора.
Кооператор-підприємець Броніслава Мельник. Фото автора.

Броніслава Мельник нині — приватний підприємець і пайовик Довбиського споживчого товариства. Майже 15 років працювала в системі споживчої кооперації на різних посадах, а в 1998 році взяла в оренду кооперативне кафе «Адоніс» у Довбиші та з часом перетворила його на популярний заклад відпочинку. Затишне і охайне, воно відразу «кидається у вічі» у центрі селища.

— Я себе до цього часу вважаю кооператором, хоча два десятиліття тому довелося «перекваліфікуватися» на приватного підприємця, — зізнається Броніслава Станіславівна. — Таким тоді було рішення правління споживчого товариства. І вже 20 років орендую кооперативне кафе, сплачую пайові внески у Довбиське СТ, так що «системний» зв’язок постійно підтримую. Щоправда, довелося за власні кошти провести ремонт приміщення, загалом витративши на його модернізацію майже 100 тисяч гривень. Тут треба було вирівняти стіни, стелю і підлогу, обкласти їх плиткою, пофарбувати, закупити нове торгівельне обладнання, столи, стільці і т. п. Також довелося провести воду і каналізацію, вставити нові двері.

Зараз люди, особливо молодь, хочуть відпочивати у сучасному, гарно оздобленому, комфортному закладі, а не в якомусь «генделику». У Довбиші таких кафе ще небагато, — стверджує Броніслава Мельник.

Слід зазначити, що завдяки своєчасній реорганізації сектор ресторанного господарства у довбиських кооператорів є не лише стабільним, а й прибутковим.

— Ще у 90-ті роки ми серйозно взялися за реорганізацію громадського харчування (тепер це називається ресторанним господарством), — пригадує голова правління Довбиського споживчого товариства Лілія Забродська. — І цим по суті врятували його від занепаду. Зберегли робочі приміщення, осучаснили їх. Два наших «правофлангових» кафе — «Адоніс» і «Кармен» — здали в ефективну оренду своїм же працівникам-кооператорам. За рахунок споживчого товариства відремонтували в цих кафе покрівлю і встановили металопластикові вікна, всі інші ремонти вони проводили вже за власні кошти. Зокрема, Броніслава Мельник зробила кафе «Адоніс» дуже затишним і привабливим.

Завдяки такій співпраці маємо позитивний результат: популярні кооперативні кафе, робочі місця для працівників, а кооперація отримує стабільні надходження від орендної плати, — пояснює Лілія Забродська.
До речі, у селищі нам повідомили, що «суботи — неділі» у кафе «Адоніс» вже «зайняті» на всю зиму, розписана черга на їх святкове використання.

Погода

Веселим олівцем

Кар27072021

— Та нам дешевше мешканцям міста жабри вживити, ніж ці зливні колектори ремонтувати.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати2010

«Щось на вушко розкажу...».

Фото надіслала Надія ШЕВКО (м. Житомир).

Лінки