Фото автора.
Фото автора.

Нині юнак навчається на другому курсі Житомирського агротехнічного коледжу. Пишається тим, що здобуває спеціальність «Агроінженерія», яку розпочав опановувати ще в Бердичівському вищому професійному училищі.

— Ярослав обрав дуже важливу професію, вирішивши пов’язати своє життя з технікою, роботою на землі, — говорить завідувач кафедри «Агроінженерія», кандидат технічних наук,  доцент, старший науковий співробітник, член-кореспондент Інженерної академії України Станіслав Герук. — Незважаючи на те, що у сільгосппідприємствах спеціалістів не вистачає, до їх добору ставляться прискіпливо. Важливо мати не лише міцні теоретичні знання, а й практичні навички інженера-механіка, техніка-механіка.

Ярослав Матушевський готується бути справжнім майстром своєї справи. Він є відмінником навчання, лауреатом іменної стипендії Житомирської обласної ради імені В.М.Кавуна.

У цьому році на базі кафедри експлуатації та ремонту машин Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся ІІ етап всеукраїнських студентських олімпіад зі спеціальностей «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» і «Транспортні технології та засоби в агропромисловому комплексі».

— У цих олімпіадах взяли участь студенти з понад 20 закладів вищої освіти України, — розповів Станіслав Герук. — Боротьба за перемогу була жорсткою. Ярослав Матушевський був нагороджений дипломом ІІІ ступеня зі спеціальності «Транспортні технології та засоби в агропромисловому комплексі».

Ярослав уже написав першу наукову роботу, яку успішно представив на Міжнародній науково-практичній конференції «Підвищення надійності машин та обладнання. Increase of Machine and Equipment Reliability», що відбулася у Кропивницькому. Студент дослідив хімічні, фізико-механічні характеристики матеріалу та зносостійкість дискового грунтообробного робочого органу для плугів, культиваторів, борін, сівалок, іншої сільгосптехніки однієї з провідних компаній-виробників.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар31072020

— Господи! Вони тут таку паніку розвели, що аж мені страшно!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати03112017

Котику-­братику, поділися обідом!

Фото Людмили Лобачової. м. Житомир.

Лінки