Указом Президента України ректор Державного університету «Житомирська політехніка», доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України Віктор Євдокимов удостоєний почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Віктор Валерійович є випускником цього навчального закладу — закінчив його у 2003 році за спеціальністю «Облік і аудит». Через два роки захистив кандидатську дисертацію. Науковий ступінь доктора економічних наук йому присуджено у 2011 році. Три роки тому став ректором. Минулого року Віктор Євдокимов закінчив також Чернігівський національний технологічний університет, магістр за спеціальністю «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит». Має 130 опублікованих наукових і навчальних праць, підготував трьох докторів економічних наук, десятеро кандидатів наук.

— Це почесне звання є результатом спільної праці на науковій ниві, — зазначив Віктор Валерійович. — Воно надихає на подальшу роботу над реалізацією ряду наукових проектів, підготовкою майбутніх кандидатів і докторів наук.
За словами Віктора Євдокимова, тематика та проблематика його наукових досліджень є вузько спрямованою: він опікується питаннями, які стосуються економічного аналізу відновлення територій, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України.

— На вивчення цієї проблематики ми отримали державне фінансування, — пояснив Віктор Валерійович. — За результатами наукових досліджень представили конкретні рекомендації. Досліджуємо також процеси міграції, проблеми біженців. Загалом обираємо лише актуальні напрями для дослідження, адже від дисертації заради теорії користі ніякої не буде. Ми дійсно прагнемо теоретично обгрунтувати ту або іншу проблематику, але з обов’язковим практичним упровадженням. Нам це вдається. Маємо від підприємств, установ, організацій, міністерств, відомств позитивні відгуки щодо наших пропозицій.

Віктор Євдокимов із гордістю говорить про те, що Державний університет «Житомирська політехніка» є сучасним закладом вищої освіти в регіоні. Лише за останні три роки в університеті відкрито підготовку з п’ятнадцяти нових спеціальностей, які витребувані на ринку праці, насамперед, на Житомирщині.

— Зважаючи на інформаційні загрози, нині дуже потрібні висококваліфіковані спеціалісти з кібербезпеки, — пояснює Віктор Валерійович. — Робототехніка є престижною спеціальністю, адже багато сучасних підприємств мають складні автоматичні лінії. Крім того, ми — єдиний вищий навчальний заклад у регіоні, що розпочав підготовку фахівців із правоохоронної діяльності. У цьому році вперше приступили до підготовки спеціалістів із прикладної лінгвістики — фахівців із філології та програмування одночасно. Веб-дизайну та розробці комп’ютерних ігор також навчають у нашому університеті. Молоді цікаво не лише грати в електронні ігри, а й самим створювати їх. Тому не дивно, що цьогоріч на відповідну спеціальність був дуже великий конкурс. Намагаємося створити в університеті англомовні програми за конкретними спеціальностями, зокрема, для іноземних студентів із одинадцяти країн, які здобувають вищу освіту в нашому університеті.

Віктор Євдокимов розповів, що в університеті діють близько 30 програм академічної мобільності з різними країнами та університетами. Отже, студенти, які мають бажання і високі результати в навчанні, можуть поїхати за цією програмою в одну з країн на навчання, розраховуючи в майбутнього отримати два дипломи про здобуття вищої освіти.

— Ми не стоїмо на місці, активно розвиваємося, — говорить Віктор Євдокимов. — Університет є не лише освітнім, а й науковим, культурним центром. Турбуємося про дозвілля студентів. Пишаємося їхніми спортивними здобутками на всеукраїнському та міжнародному рівнях, створюючи для них відповідні умови. Наші творчі колективи також поповнюють скарбничку досягнень навчального закладу.

За останні кілька років удалося значно осучаснити університет. Багато планів є й на майбутнє.

— Створено сучасні лабораторії, аудиторії, спортивні зали, їдальню, відновили будівництво навчального корпусу, — зазначив Віктор Валерійович. — Як ми бачимо розвиток університету в майбутньому? Звичайно, відкриватимемо нові спеціальності. І надалі працюватимемо над підвищенням наукового потенціалу вузу, над удосконаленням підготовки фахівців. Зокрема, долучатимемо до роботи в університеті кращих науковців із різних куточків України. Цінною та перспективною є співпраця з іноземними партнерами. Працюватимемо не на кількісні, а на якісні показники.

Відповідаючи на запитання, як за відносно короткий час вдалося досягнути таких суттєвих позитивних змін, Віктор Євдокимов підкреслив, що це — заслуга колективу університету.

— Вік 70% науково-педагогічних працівників університету — до 40 років, — сказав Віктор Валерійович. — У нас — молодий колектив докторів, кандидатів наук. Науковці старшого віку, які створили наукові школи, підготували собі надійну зміну, нині також мають можливість передавати свій досвід, знання молодшим колегам. Докладаємо зусиль, щоб зберегти кадровий потенціал. Пишаюся нашою командою, котра стала для мене другою родиною.

 

Брати наші менші

Боати15092017

І для кізоньки сплели віночок.

Фото Світлани СОБОЛЕВСЬКОЇ. м. Житомир.

Лінки