Фото автора.
Фото автора.

 

За словами завідуючої трансфузіологічним відділенням Малинського міськрайонного територіального медичного об’єднання Оксани Гончаренко, у Малині нині — 69 почесних донорів України. Минулого року 127 донорів міста й району здали 65 літрів крові.

— Наше відділення вважається одним із кращих в області, — говорить Оксана Василівна.
Більше двадцяти літрів крові здала малинчанка, колишня працівниця швейної фабрики, почесний донор України Ірина Цимбал. Ірина Михайлівна почала здавати кров ще 1980 року, коли працювала на швейній фабриці.

— З того часу через кожні два місяці йду в лікарню. За один раз потрібно здати 450 грамів крові. Цей процес займає в середньому 20 хвилин. Коли слід здавати кров — мені підказує організм: починають в очах з’являтись «зірочки». Я вже знаю, що для того, щоб гемоглобін повернувся до норми, час здати кров. Більше 15 років поспіль зі мною здає кров і мій зять, працівник одного з приватних підприємств Малина Руслан Петрович Щербак. Він розуміє, що це — дуже корисна справа. Коли дізнаєшся, що вдалося допомогти людям, співпереживаєш разом із ними, відчуваєш гордість.

— Шкода, що нині донорів не шанують, — зауважила жінка. — За радянських часів нам солідні на той час продуктові пайки видавали — крупи, олію, цукор, сік. Був безкоштовним проїзд у громадському транспорті, нас збирали на свято, вшановували, нагороджували... А нині — 20 гривень у день здачі крові, вихідний, 20 відсотків доплати до пенсії та зубопротезування... За нас ніби забули... Щоб отримати звання Почесний донор України, потрібно здати за життя 16 літрів крові.

Коли знаєш, що від тебе залежить життя інших, ти повинен їм допомогти, підтримати у важку хвилину.

Погода

Веселим олівцем

Кар11082020

— Яке — «пив», ну, яке — «пив»? Лише одна цукерочка з лікером…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО

Брати наші менші

Брати01122017

Пухнаста улюблениця.

Фото Діани ОСОВСЬКОЇ. с. Волиця Андрушівського району.

Лінки