Фото автора.
Фото автора.

 

Тамара Марківна Каверіна очолює колектив Бердичівського міського територіального центру соціального обслуговування з 2001 року. Пишається тим, що вдалося згуртувати колектив, у якому співчувають чужому болю, знаходять слова підтримки для нужденних, допомагають, своєю небайдужістю додають їм віри та впевненості. На переконання Тамари Марківни, соціальним працівником може бути тільки людина чесна, із відкритою душею, щирим серцем. Саме такі працюють у колективі територіального центру, на адресу якого надходить багато подяк.

— Не дивно, що наших соціальних працівників з нетерпінням чекають підопічні, — розповідає Тамара Каверіна. — Нині кожний працівник обслуговує до 16 людей. Незважаючи на значне навантаження, погодні умови, скромну заробітну плату, поспішає до підопічних із продуктами харчування, медикаментами; намагається допомогти прибрати в квартирі, оформити документи для надання субсидії на комунальні послуги тощо.

Тамара Марківна із гордістю розповіла, що з приміщення, в якому нині знаходиться територіальний центр, їм удалося зробити затишний куточок, у якому підопічні можуть відпочити, зробити собі зачіску, поспілкуватися при потребі з психологом тощо. В «Університеті третього віку», що діє при центрі, підопічні можуть отримати відповідь на будь-яке запитання від фахівців.

Тамара Марківна зауважує: «Старість не може бути щастям, радістю… Старість може бути спокоєм або горем. Спокоєм вона стає тоді, коли її шанують. Горем її роблять забуття і самотність…».

— Гортаючи сторінки людських доль, переконуємося, що людині для щастя потрібно не так уже й багато: бути почутою, зрозумілою, мати надійну підтримку, — говорить Тамара Марківна. — Над цим ми щодня і працюємо. Для нас найвища нагорода — це вдячність тих людей, котрі звертаються до нас за допомогою.

Брати наші менші

Брати03112017

Котику-­братику, поділися обідом!

Фото Людмили Лобачової. м. Житомир.

Лінки