Леонід Шевчук. Фото Володимира СОБОЛЯ.
Леонід Шевчук. Фото Володимира СОБОЛЯ.

 

Цього року фотогурток Житомирського центру творчості дітей та молоді відзначив ювілей. Рівно 30 літ — з 1989 року — його беззмінно очолює Леонід Шевчук, один з найвідоміших фотографів у нашій області, член Національної спілки фотохудожників України. Впродовж трьох десятиліть діяльності гуртка мистецтво фотографії опанували тут понад 1500 юних житомирян. В середньому постійна чисельність учасників фотогуртка становить 50 чоловік — здебільшого це учні середніх та старших класів житомирських шкіл.

– На заняттях гуртківці вивчають різні види й техніки фотографії, — розповідає Леонід Шевчук. — Вони також навчаються різножанровій та сюжетній зйомці, а ще вивчають будову фотографічної техніки. Якщо сказати ширше — я прагну вчити їх розуміти, бачити і відчувати фотографію.

Юні фотографи часто виїздять на фотопленери, а також роблять фоторепортажі з вулиць Житомира. Члени фотогуртка є неодноразовими призерами обласних та всеукраїнських фотоконкурсів і виставок. Їхніми роботами милувалися глядачі Житомира, Києва та Львова. Найкращі та найцікавіші художні й репортажні знімки гуртківців постійно поповнюють колекцію фотографій на авторській сторінці колективу у мережі «Фейсбук».

– На моє переконання, зараз наш гурток переживає свій «золотий час», — ділиться Леонід Маєвич. — Мені є з чим порівняти, адже сам я почав відвідувати цей-таки фотогурток у 1979 році. А очолив у 1989-му. Багато що змінилося на краще. Ми тепер маємо чудове приміщення, сучасну апаратуру, зрештою, у мене — вже чималий багаж досвіду. Відтак є все, щоби творити і навчати дітей прекрасному мистецтву фотографії.

На святі фотогуртка виступали і його теперішні вихованці, і колишні гуртківці, яким нині вже по 30-40 років. Дехто з них своє дитяче захоплення у дорослому віці перетворив на професію, ставши фотографом або навіть викладачем фотомистецтва.

Творчої атмосфери святковому заходу надали яскраві виступи вихованців ще одного колективу Центру творчості дітей та молоді — шоу-театру «Клем». До речі, Леонід Шевчук є багаторічним «фотолітописцем» діяльності цього ансамблю, а виставка його фотографій постійно прикрашає репетиційний зал «Клему».

Фіналом творчого свята стало представлення «фотокниги» учасників гуртка, до якої увійшли понад 600 найкращих знімків юних фотографів, зроблених ними під час пленерів цього начального року. А присутня освітянська комісія надала фотогуртку звання зразкового художнього колективу.

Між іншим, Житомир має пряме відношення до історії вітчизняного фотомистецтва. Адже саме тут народився один з найвідоміших вітчизняних фотомайстрів ХІХ століття, сказати б — тодішній «фотограф № 1», Альфред Костянтинович Федецький. Працюючи у 1880-1890-их роках у Харкові, він створив цілу галерею портретів відомих людей своєї епохи: членів імператорської родини, святого Іоанна Кронштадтського, композитора Петра Чайковського, піаніста Ростислава Геники, диригента Олександра Глазунова, підприємця і мецената Олексія Алчевського та багатьох інших…

Відтак традиції фотомистецтва, закладені знаменитим житомирянином Альфредом Федецьким, живуть в його рідному місті дотепер — завдяки юним фотографам з Центру творчості дітей та молоді.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар11082020

— Яке — «пив», ну, яке — «пив»? Лише одна цукерочка з лікером…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО

Брати наші менші

Брати наші менші

Романс для «Джульєтти».

Фото Наталії СУВОРОВОЇ (м. Житомир).

Лінки