Фото автора.
Фото автора.

Віталій Хоменко працює лікарем-хірургом у хірургічному відділенні обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського з 2015 року. Він навчався лікувальної справи у Вінницькому національному медичному університеті. Встиг попрацювати санітаром, медичним братом, фельдшером, хірургом у Житомирській центральній міській лікарні № 1. Не шкодує, що обрав украй важку професію, адже вважає, що справжній лікар повинен не просто надавати медичну допомогу, а й служити людям, суспільству. «Як мені платять, так я й працюю» — не про нього. Віталій закоханий у свою професію. Залишає враження високоосвіченої людини, готової прийти на допомогу будь-якої хвилини.

— Хоча мої мама і тато є медичними працівниками, вступати до медичного університету вирішив без їхніх порад, свідомо, — розповідає Віталій Станіславович. — Добру практику отримав у досвідчених хірургів в університеті та в Житомирській центральній міській лікарні №1, де проходив інтернатуру.

Нині лікар-хірург першої категорії Віталій Хоменко є автором та співавтором 15 наукових праць. Володіє основами спеціалізованої хірургічної допомоги, технікою лапароскопічних втручань на органах черевної порожнини, основами спеціалізованої хірургічної допомоги. Основним напрямком роботи хірурга є лапароскопічні антирефлюксна хірургія, пластика кил передньої черевної стінки, хірургія ускладнених форм жовчнокам’яної хвороби, хірургія щитовидної залози та паращитовидних залоз.

— Наукові праці, автором та співавтором яких я є, це здобуток усього колективу, — вважає Віталій Хоменко. — Зокрема, завідуючого хірургічним відділенням обласної клінічної лікарні Віктора Петровича Перепелиці та лікаря-хірурга першої категорії Андрія Вікторовича Сироткіна. Не зважаючи на певний досвід, вважаю себе молодим хірургом. Та й будь-який колега з багаторічним стажем, якщо запитаєте його, відповість те ж саме, адже в хірургії постійно чогось навчаєшся, прагнеш досягти більшої майстерності. Мені, зокрема, багато що дали лікарські курси тематичного удосконалення у Науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів та тканин «Новітні технології в ендокринній хірургії». Стажувався в одній із клінік Німеччини, брав участь у Європейському конгресі малоінвазивної хірургії, що відбувся у Польщі.

За наукові досягнення Віталій Хоменко нагороджений грамотою Асоціації хірургів області, відзнаками облдержадміністрації та обласної ради. Минулого року відповідно до Указу Президента України Віталій Станіславович став стипендіатом державної премії серед молодих діячів охорони здоров’я.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар18102019

— Тату, що це ти за жахи дивишся?— Вечірні новини…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки