Фото Володимира СОБОЛЯ.
Фото Володимира СОБОЛЯ.

В музичних колах Житомира ім’я 15­-річної Марії Нечипоренко є вже добре відомим. Адже вона — одна з найталановитіших представниць молодого покоління музикантів. Юна скрипалька цього року завершила навчання у Житомирській музичній школі № 2 імені Святослава Ріхтера (клас викладача Валентини Нікельбурської). За плечима у Марії — перемоги в обласних та регіональних музичних конкурсах, призові місця на теоретичних олімпіадах зі сольфеджіо.

«Марія Нечипоренко — цьогорічна наша випускниця, одна з кращих учениць, — розповідає Людмила Кочевенко, директор музичної школи. — Вона брала участь практично у всіх звітних концертах відділів школи, є переможницею багатьох конкурсів. Зокрема — виборола гран­прі 29­го всеукраїнського конкурсу «Нові імена України­2019». В цьому конкурсі нашу школу представили двоє учнів — скрипалька Марія Нечипоренко і віолончелістка Наталя Білоцька.

Обидві вони отримали гран­прі. А ще Маша нещодавно стала переможницею ІІІ Міжнародного конкурсу мистецтв «Musical South Palmyra». Тож ми пишаємося нею! Нещодавно у нас в школі відбувся її сольний концерт — він зарахований як випускний іспит. Днями вона відіграла ще один сольний концерт у Києві — під патронатом фонду екс­Президента Леоніда Кучми. Шкода, що ми розстаємося з Машею, бо вона закінчила школу. Але ми зробили все, щоби Марія була людиною мистецтва. Тож сподіваємося, що музика залишиться в її житті назавжди».

Викладачі пророкують юній скрипальці велике музичне майбутнє. Водночас вона сама ще не визначилася, чи пов’язуватиме подальше життя зі скрипкою, бо має ще й любов до географії. Але як би там не було — вже сьогодні кожен виступ Марії Нечипоренко (чи у стінах рідної музичної школи, чи у залі обласної філармонії на збірних концертах, чи на конкурсних майданчиках) зриває цілий шквал оплесків слухачів — як знак захоплення та подяки за її талант.

Брати наші менші

Брати27102017

Мій надійний захисник.

Фото Ендрю ЛІ (Індіана, США).

 

Лінки