Олену Адамівну вітає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Олену Адамівну вітає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

21 травня колишній викладачці музичної школи імені Святослава Ріхтера, що в Житомирі, учасниці Великої Вітчизняної війни та ветерану праці Олені Адамівні Москальовій виповнилось 104 роки. Її привітали міський голова Сергій Сухомлин та колектив музичної школи № 2 імені С.Ріхтера.

Олена Адамівна подякувала за теплу зустріч та виявлену увагу. Бадьора та енергійна довгожителька охоче поринула в спогади про своє життя.
Зокрема, розповіла, що народилася 21 травня 1915 року в Харкові. Закінчила трудову семирічну школу. Два роки навчалась в Індустріальному технікумі, після закриття якого перейшла до Житомирського державного сільськогосподарського інституту. Закінчивши у 1937 році інститут, Олена Адамівна залишилася працювати у стінах цього вузу старшим лаборантом кафедри селекції. Під час війни знаходилася на окупованій території, була вивезена до Німеччини.

У післявоєнні часи, закінчивши бухгалтерські курси, працювала викладачем та старшим бухгалтером Житомирської бухгалтерської школи до виходу на пенсію у 1970 році. Чоловік довгожительки Семен Миколайович Москальов, із яким вони прожили у шлюбі 54 роки, був дядьком відомого піаніста Святослава Ріхтера (батьки Семена Миколайовича та Анни Павлівни (матері піаніста) були рідними братами).

У свої 104 роки Олена Адамівна не втрачає оптимізму, радіє кожному прожитому дню.

Брати наші менші

Брати10112017

Надійний охоронець.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки