Жителі мікрорайону Героїв Малинського підпілля добре знають 42-річного малинчанина Миколу Кренту, котрому по-доброму заздрять сусіди й знайомі, а рідні намагаються всіляко підтримати й допомогти. Впізнати, де проживає цей талановитий чоловік із «золотими» руками, не складно, адже територію поблизу його квартири прикрашають виготовлені його руками лебеді, фазани, папуги, павичі, пальми... Прикрашають вони й бесідку, яку Микола також змайстрував власноруч.

З дитячих років чоловік любить щось незвичне — малювати, вигадувати, майструвати. Свого часу працював майстром та інженером Пенізевицького кар’єроуправління, у столичному ТОВ «Союз», а нині трудиться на деревообробному підприємстві ТОВ «Форест технолоджі», розташованому в с.Українці Малинського району. Нині часу для улюбленого заняття залишається небагато, але коли випадає вільна хвилинка, чоловік неодмінно прямує до свого гаража, де облаштував невелику майстерню.

— Зайнятись цією справою мене надихнула дружина Олена, котра в Інтернеті побачила лебедів і квіткові вази із відпрацьованих автомобільних шин, — розповів Микола. — Ця ідея мене дуже зацікавила. Спробував. Сподобалось. Вирізував потрібні форми електролобзиком, розфарбовував витвори емаллю, так виходили гарні папуги... Їх виготовив більше 20 штук, роздарував рідним і знайомим для прикраси їхніх обійсть. У своїй колекції маю нині чимало пластикових павичів, орлів, лелек, лебедів, равликів тощо.

— Я не звик довго працювати над одним виробом, — розповів майстер. — Після того, як «стало на конвеєр» виготовлення птахів із пластику, взявся за пластикові пальми, що прикрашають нині клумбу перед балконом квартири. На пальму витрачаю більше 80 пляшок.

— Колись до мене цілі делегації знайомих та сусідів приходили переймати досвід, — зізнається Микола Крента. — Дехто спочатку моє захоплення сприймав з іронією, мовляв, на смітниках пляшки збирає, але коли побачили, яка краса виходить із того непотребу, приносили цілі мішки з пляшками, щоб я виготовляв їм прикраси для подвір’їв і дач.

Погода

Веселим олівцем

Кар18102019

— Тату, що це ти за жахи дивишся?— Вечірні новини…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки