Зачинателька євроклубівського руху в Україні, доктор соціологічних наук, професор Олена Дікова-Фаворська захистила в Посольстві Європейського Союзу в Україні новий проект. Про його завдання вона розповіла кореспондентові «Житомирщини».

— Олено Михайлівно, повернімося в уже призабуту історію. Коли і з якою метою створювався в Житомирі Євроклуб?

— Ідея створення громадського об’єднання «Євроклуб» народилася 23 роки тому. 29 березня 1996 року в Житомирі, вперше в Україні, за підтримки Європейського Союзу було створене молодіжне об’єднання, яке мало на меті поширення знань про Євросоюз, його політику, історію, культуру, систему цінностей, а також формування європейської ментальності в сучасної молоді. Тобто розуміння й усвідомлення — хто я, яке моє місце в європейському просторі, чому я прагну бути європейцем. Це були ключові питання й напрямки в роботі нашої організації.

— Як організаційно формувався «Євроклуб»?
— Почалося з того, що навколо мене стали гуртуватися студенти тодішнього університету «Україна». Вони були вмотивовані проводити вільний час у пошуку дозвіллевих форматів, поглиблення знань про теми й проблеми, які тоді були не настільки поширені, як зараз, бо 24 роки тому про Європейський Союз особливо ніхто й не говорив.

 

Брати наші менші

Брати13102017

На волі — краще, ніж на прив’язі!

Фото Богдана ЛІСОВСЬКОГО.

Лінки