Леонід Кондратовець на власному подвір’ї.
Леонід Кондратовець на власному подвір’ї.

Про свої хобі — вишивання бісером картин і виготовлення з дров казкових та мультяшних героїв — учитель фізичної культури Малинського ЗНВК «Школа­ліцей № 1 імені Ніни Сосніної» Леонід Кондратовець спочатку розповідати не хотів. Аргументував коротко: «Таких як я нині багато, та й хобі ці не такі вже й рідкісні...».

А коли я завітав на чепурне подвір’я малинчанина й побачив його дерев’яні «шедеври» та вишиті картини, мій співрозмовник «розтанув».

— З чого ж усе розпочалося? — запитую.

— Якось побачив в Інтернеті як люди прикрашають свої подвір’я різними фігурками, — почав нашу розмову господар. — Загорівся цією ідеєю і я. Коли на зиму привіз соснових і березових дров, вирішив потихеньку відбирати матеріал для майбутніх дерев’яних виробів. За роботу взявся, коли назбирав дров’яних відходів. Ніколи не думав, що з такого дерев’яного мотлоху та підручного «декору» — мішковини, пластмаси, дроту, гудзиків, соломи, вербових гілок — можна виготовити цікаві й гарні речі, що радуватимуть око.

— Напевно, у вашій родині хтось мав справу з деревом та вишивкою?

— Я — родом із Олевського району. Неабияким майстром у нашій сім’ї був батько Микола Сидорович, котрий майстрував людям печі, груби, каміни, виготовляв держаки для кіс, топорища, гребінки, граблі... А картини вишивала хрестиком моя мама Мар’яна Себастьянівна. Вишиває майстерно й дружина Світлана Сергіївна, котра працює вчителем Іванівської ЗОШ.

Вишиванням «захворів» у 2014 році від своєї дружини. Побачив — сподобалось і вирішив спробувати сам. Нині вже маю шість різножанрових картин, вишитих бісером.

— Якісь особливі інструменти маєте, майстерню?

— Я ще початківець у цій справі. Раніше майстрував лише дерев’яні грибки. Декілька казкових героїв виготовив для себе, а ще пару подарував на 8 Березня своїй сусідці, котра приїхала з Білорусії. Вона, до речі, дуже гарно малює...
Спеціального обладнання і майстерні не маю. Працюю переважно сокирою та пилкою. Шкодую, що маю такий матеріал, що через декілька років може зтрухлявіти. Тому планую наступного року привезти дубових та ясеневих дров і змайструвати з них нових казкових персонажів.

Роботи не варто боятися ніколи, якою б вона не була. Як твердить народна мудрість: «Маленька праця краща за велике неробство».

Брати наші менші

Брати27102017

Мій надійний захисник.

Фото Ендрю ЛІ (Індіана, США).

 

Лінки