В оселі житомирян Віталія та Марини Сульженків — багато вазонів. Але справжнім королем серед них може вважатися розкішний кущ заміокулькаса.

Ця тропічна рослина походить зі Східної Африки та Мадагаскару. У нас її вирощують як кімнатну — і жартома кличуть ще «доларовим деревом». Зазвичай у кімнатних умовах заміокулькас виростає до 70-80 сантиметрів у висоту. Натомість у Сульженків він уже вимахав далеко за метр! Тож вазон, стоячи на підвіконні, майже впирається вершечком у стелю.

«Вирощуємо цього красеня вже вісім років, — розповідає господар. — Колись мені знайомі дали один листочок, я посадив його у маленький горщик. І відтоді вже шість разів довелося пересаджувати рослину — настільки вона розрослася!».

Зараз «доларове дерево» скидається на справжній тропічний ліс — з десяток пружних стебел переплелися між собою, мовби пальми. Верхівку кожної з таких «пальм» увінчують рядки овальних листочків. «А раз на рік — у літню пору — ця рослина ще й зацвітає, — хвалиться Віталій Олександрович. — З кореня вистрілює маленька стрілочка, на кінчику якої — непоказна квітка, схожа чимось на калу. Така скромна краса радує око тиждень-другий. І потім знову треба чекати цвітіння цілий рік».

А чи важко доглядати за «доларовим деревом»? Господарі запевняють, що жодних складнощів немає. «Головне — не забувати вчасно поливати вазон, — пояснює Марина Сульженко. — Під час пересаджування в більший горщик ми щоразу додавали в ґрунт компост, приготовлений на дачі з перегнилих яблук та листя. Ще підживлювали землю у вазоні органікою. Можливо, саме тому наш заміокулькас і виріс таким чималим та гарним».

Погода

Веселим олівцем

Кар26052020

— Вони сказали, що камуфляж мене повнить…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати 29092017

«А це — моя молода команда».

Фото Оксани ЖОВАНИК. м. Житомир.

Лінки