Анатолій Тихонович приніс нам знімок 1980­их років — це він з дружиною Жанною Костровою у виставі «Поцілунок Чаніти».
Анатолій Тихонович приніс нам знімок 1980­их років — це він з дружиною Жанною Костровою у виставі «Поцілунок Чаніти».

До нашої редакції час від часу приходять гості — читачі, котрі передплачують «Житомирщину» вже багато років. Вони зустрічаються з журналістами, дякують їм за роботу, діляться своїми спогадами про дружбу з газетою… Кожен такий візит для нас є дуже цінним і вагомим, адже є підтвердженням міцного зв’язку газети з її читачами.

Одним з таких гостей нещодавно був житомирянин Анатолій Медведєв — колишній актор Житомирського театру ім. І.Кочерги, заслужений артист України. Так сталося, що його прихід припав якраз на переддень Міжнародного дня театру, який відзначався 27 березня. Тож ці березневі дні для актора-ветерана позначені подвійною радістю — професійним святом та ювілеєм улюбленої газети.

«Газету «Радянська Житомирщина» я почав читати дуже давно — відколи приїхав до Житомира, — розповів нам Анатолій Тихонович. — А сталося це у 1968 році — більш як півстоліття тому. Взагалі-то моє коріння — з Полтавщини. У 1960-их роках я працював у Полтавському театрі. Там і познайомився зі своєю майбутньою дружиною — актрисою Жанною Костровою. А вона була житомирянкою. В Полтаву ж потрапила за розподілом після театрального інституту.

Одружившись з Жанною, ми переїхали на її батьківщину — до Житомира. І з 1968 року обоє працювали в драмтеатрі імені І.Кочерги».
Анатолій Тихонович згадує, що в ті роки «Радянська Житомирщина» регулярно висвітлювала життя театру і давала великі рецензії та репортажі про всі прем’єри. Часто на сторінках газети зі статтями про нові вистави виступав й завідувач літературною частиною театру Микола Хомичевський — знаменитий Борис Тен. «Він був дуже цікавою людиною, — згадує про Бориса Тена Анатолій Тихонович. — Вмів розташувати до себе співрозмовників. А найбільш цінними для нас, акторів, після репетицій були такі його слова, сказані з певністю і розсудливістю: «Ця вистава буде мати свого глядача!».
Анатолій Медведєв та Жанна Кострова в ті роки були, певно, найкрасивішою подружньою парою житомирського театру. Вони були активно задіяні в репертуарі, виконуючи головні ролі в десятках вистав та оперет. Серед них — такі відомі твори як «Сільва», «Розмарі», «Циганка Аза», «Лисиця і виноград», «Поцілунок Чаніти»… Не раз про творчі успіхи цієї родини писала й «Радянська Житомирщина». «А якось нас з дружиною дуже потішив один номер газети, —посміхається Анатолій Тихонович. — На першій сторінці там було подано портрет Михайла Горбачова, а на останній — не менше за розмірами фото Жанни. Отак вона потрапила в одну газету з генсеком!».

У 1989 році через хворобу Жанни Анатоліївни подружжя мусило піти з театру. А в лютому 2015 року серце артистки перестало битися. Анатолію Тихоновичу досі важко усвідомити цю втрату, адже разом з дружиною вони прожили в парі 46 років. Він часто перечитує рядки з вірша, написаного цьогоріч доброю знайомою акторського подружжя Надією Голуб, присвяченого пам’яті Жанни Кострової:

«Тебе нема… Овації лунали,
Коли на сцену ти красива йшла,
І героїнь, яких натхненно грала,
Мені знов пам’ять щедро принесла…».

Нині, у 83-річному віці, Анатолій Медведєв знову виходить на сцену. Він бере участь у виставах «Театру на Новому бульварі», створеному кілька років тому його другом і колегою, народним артистом України Григорієм Артеменком. Тож професійне свято актор-ветеран зустрічає «в строю». А нашу газету, як зізнається Анатолій Тихонович, він дотепер дуже любить і уважно читає. Адже з «Житомирщиною» у нього пов’язані найкращі спогади про молодість, професійні успіхи та творчі злети в парі з коханою дружиною…

 

Погода

Веселим олівцем

Кар18102019

— Тату, що це ти за жахи дивишся?— Вечірні новини…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки