Фото facebook.com/emselrada/.
Фото facebook.com/emselrada/.

Нещодавно відсвяткувала своє 90-ліття Катерина Терентіївна Демиденко, жителька села Осівки Ємільчинського району. Дата, погодьмося, кругла і дуже солідна. Але не лише нею може пишатися Катерина Терентіївна. А ще й тим, що разом з чоловіком Василем Сидоровичем, певно, мають найбільший подружній стаж у своєму районі. А, можливо, і в усій області. Адже у парі вони вже — понад 72 роки!

«Подружжя Демиденків — це наша гордість, — розповіла «Житомирщині» Ольга Остапенко, виконувачка обов’язків старости Осівського старостинського округу Ємільчинської селищної ради. — Село у нас — невеличке, 350 мешканців. Тож усі один одного знають. А цю пару старожилів — тим паче!».

Василь Сидорович і Катерина Терентіївна — односельці, вони обоє народилися і виросли в Осівці. Там-таки й побралися у жовтні 1946 року. Працювали у колгоспі, все своє довге життя мешкають у рідному селі. Їхній шлюб дуже рясно вродив — у родині Демиденків народилися і виросли десятеро дітей! Тож Катерина Терентіївна має за цей материнський подвиг одразу дві медалі «Мати-героїня»: одну — вручену ще в період СРСР, другу — вже за часів незалежної України.
«Один з синів, уже немолодий, торік помер, — розповідає Ольга Остапенко. — А решта — живі-здорові. Двоє живуть у нашому селі, інші — в районі, в Житомирі, Києві та Миколаєві. А загалом у Демиденків уже багато нащадків: 21 онук, 23 правнуки і навіть троє праправнуків!».

Наймолодша донька Любов нині мешкає разом з батьками, допомагаючи їм у побуті та в господарстві. Здоров’я у стареньких, звісно, вже не богатирське, але розум дотепер зберігають ясний, пам’ять — чудову. Василь Сидорович ще донедавна навіть активно дописував у районну газету.

72 роки разом. Майже 60 нащадків — продовжувачів роду. Мало подружніх пар можуть похвалитися такими скарбами. Василь та Катерина Демиденки — можуть. А ще більшої цінності їхньому цьому досягненню додає та особливість, що за усе своє подружнє життя вони майже ніколи серйозно не сварилися. «Приємна сім’я» — так щиро і приязно відгукуються в селі про це подружжя, яке живе у мирі та злагоді вже восьмий десяток літ.

 

Брати наші менші

Брати03112017

Котику-­братику, поділися обідом!

Фото Людмили Лобачової. м. Житомир.

Лінки