Житомирянина, музиканта за освітою, заслуженого майстра народної творчості України Валерія Березівського в широкому колі митців добре знають не лише як музиканта, а й як вмілого майстра з виготовлення народних музичних духових інструментів.

Свого часу Валерій Федорович працював у Поліському ансамблі пісні і танцю «Льонок», етнографічному ансамблі народного обряду «Родослав», викладав у Житомирському коледжі культури і мистецтв імені І.Огієнка, був солістом естрадно-духового оркестру Житомирського міського будинку культури. Своїм покликанням і улюбленою справою вважає відродження та створення нових народних музичних інструментів, у яких поєднуються та зберігаються старовинні форми конструкції з удосконаленням сучасного їх звучання.

Нині у творчому доробку майстра — різні сопілки, сурми, ріжки, козацькі труби, флейти, свирілі, що виготовлено власними руками не лише з дерева, а й з пластику. В колекції його є ще струнні та ударні інструменти. Валерій Березівський не лише їх збирає, але й вправно грає на багатьох із них. Він є активним учасником міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок традиційного народного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва, нагороджений багатьма грамотами, дипломами та подяками.

Валерій Федорович розповів, що першу сопілку виготовив під час строкової служби в армії. Серйозно ж захопився сопілкарством, коли навчався у музичному училищі.

— Музичні інструменти можу виготовляти з різних матеріалів, — розповідає Валерій Березівський. — Навіть із паперу. Є сопілки з… металопластикових труб. Це дуже добрий матеріал для сопілки. Він — міцний, відносно екологічно чистий, адже його хімічний склад придатний для подачі питної води. Звучання — то вже інша справа. Звичайно, найкраще звучить дерево. Але й інші матеріали мають свої неповторні тембри. У моїй колекції є сопілочка, яку виготовив із трубки від люстри. Для виготовлення музичних інструментів із дерева використовую грушу, сливу, абрикос, бук, граб, ясен, клен.

Погода

Веселим олівцем

Кар06122019

«ПАТ»…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Боати15092017

І для кізоньки сплели віночок.

Фото Світлани СОБОЛЕВСЬКОЇ. м. Житомир.

Лінки