Житомирянина, музиканта за освітою, заслуженого майстра народної творчості України Валерія Березівського в широкому колі митців добре знають не лише як музиканта, а й як вмілого майстра з виготовлення народних музичних духових інструментів.

Свого часу Валерій Федорович працював у Поліському ансамблі пісні і танцю «Льонок», етнографічному ансамблі народного обряду «Родослав», викладав у Житомирському коледжі культури і мистецтв імені І.Огієнка, був солістом естрадно-духового оркестру Житомирського міського будинку культури. Своїм покликанням і улюбленою справою вважає відродження та створення нових народних музичних інструментів, у яких поєднуються та зберігаються старовинні форми конструкції з удосконаленням сучасного їх звучання.

Нині у творчому доробку майстра — різні сопілки, сурми, ріжки, козацькі труби, флейти, свирілі, що виготовлено власними руками не лише з дерева, а й з пластику. В колекції його є ще струнні та ударні інструменти. Валерій Березівський не лише їх збирає, але й вправно грає на багатьох із них. Він є активним учасником міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок традиційного народного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва, нагороджений багатьма грамотами, дипломами та подяками.

Валерій Федорович розповів, що першу сопілку виготовив під час строкової служби в армії. Серйозно ж захопився сопілкарством, коли навчався у музичному училищі.

— Музичні інструменти можу виготовляти з різних матеріалів, — розповідає Валерій Березівський. — Навіть із паперу. Є сопілки з… металопластикових труб. Це дуже добрий матеріал для сопілки. Він — міцний, відносно екологічно чистий, адже його хімічний склад придатний для подачі питної води. Звучання — то вже інша справа. Звичайно, найкраще звучить дерево. Але й інші матеріали мають свої неповторні тембри. У моїй колекції є сопілочка, яку виготовив із трубки від люстри. Для виготовлення музичних інструментів із дерева використовую грушу, сливу, абрикос, бук, граб, ясен, клен.

Погода

Веселим олівцем

кар16082019

— Я тобі покажу, як красти, негіднику!— Покажіть, дядечку, покажіть. А то мене вже тричі ловили…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки