Такими словами керується у своїй повсякденній роботі голова Ушомирської ОТГ Коростенського району Л.Р.Мала. До складу цієї ОТГ увійшли 27 населених пунктів із шести сільських рад цього району.

— Мені, як педагогу з 33-річним стажем, директору місцевої гімназії, до вирішення проблем та допомоги людям не звикати, — сказала Людмила Рафаїлівна. — Відколи мені довірили очолювати громаду, згадую настанови мами, до речі, також педагога за фахом: «Не роби поганого, а допоможи людям і це вернеться тобі сторицею...».

На території Ушомирської громади почали будуватися дитячі садочки, ремонтуватись школи, ФАПи, дороги, спортивні майданчики зі штучним покриттям. А який парк в Ушомирі зробили! І це все — під керівництвом жінки. Декому такі темпи й методи роботи не подобались, але Людмила Рафаїлівна, незважаючи на різні перепони, упевнено йде разом зі своїми однодумцями й командою обраним шляхом, перетворюючи заклади соціально-культурної, медичної та освітньої сфер на «цукерочку». Де ще в центрі села петунії на стовбах красуються? В Ушомирі!

Перетворення здійснюються за рахунок бюджету громади, який становить приблизно 67 млн. грн., з яких 54 млн. грн. — власні надходження. Найбільшими наповнювачами бюджету громади є ВАТ «Коростенський щебзавод», ДП «Коростенське лісомисливське господарство», ПАТ «Ушицький комбінат будівельних матеріалів», ПП «Укрпалетсістем».

— Прийшла на посаду голови й відразу взялася за дороги та кладовища, — розповідає Людмила Рафаїлівна. — Адже це дуже важливо для селян. А скільки ФАПів без опалення взяли на свої плечі, й зробили з них сучасні заклади охорони здоров’я! Жителі с.Калинівки нашої ОТГ під час одного зі свят сказали: «Ми думали, що ми нікому не потрібні, про такі добрі переміни й не мріяли!»

Багато уваги й часу приділяє керівник громади культурно-мистецькому розвитку жителів. Який зведений хор є в селі до складу якого увійшли 80 чоловік! Людмила Рафаїлівна як палкий патріот України й рідного села відвідує репетиції хору, вболіваючи за кожного з його учасників.

За особливі успіхи в роботі та багаторічну сумлінну працю Л.Р.Мала в 2016 році нагороджена ювілейною медаллю «25 років незалежності України», минулого року — Подякою Кабміну та Грамотою й медаллю Верховної Ради України, а також відзнакою «Честь і слава Житомирщини».

...День добігав кінця, а мобільний телефон Людмили Рафаїлівни не вмовкав: тому — дрова на зиму завезти, тому — в райцентрі питання допомогти вирішити...

Такі вони, будні керівника громади. Але, схоже, Л.Мала до такого темпу звикла. Не соромно їй людям у очі дивитись.

— Зараз сидіти, склавши руки, «не модно», потрібно щось шукати, винаходити, видобувати людям краплинки щастя й добра. Бо життя — одне, тож прожити його треба гідно, — сказала, проводжаючи нас до машини, Людмила Рафаїлівна.

Брати наші менші

Брати27102017

Мій надійний захисник.

Фото Ендрю ЛІ (Індіана, США).

 

Лінки