Випускниці Селянщинського спортивного ліцею ім. Олександра Голяченка Марина Сидорук, Наталія Протасевич та Діана Матвійчук.
Випускниці Селянщинського спортивного ліцею ім. Олександра Голяченка Марина Сидорук, Наталія Протасевич та Діана Матвійчук.

Сьогодні останній дзвоник пролунає для трьох подруг — випускниць Селянщинського спортивного ліцею імені Олександра Голяченка, що в Черняхівському районі, Марини Сидорук, Наталії Протасевич та Діани Матвійчук. Пролунає він як завершальна нота шкільної пори, сповненої радощів і перших прикрощів, осягнення світу і свого місця в ньому.

Хоч навчальний заклад, у якому вони здобули загальну середню освіту, має спортивний ухил, він насправді є, так би мовити, багатопрофільним, бо вигранює в дітях не лише спортивні, а й наукові, мистецькі, художні таланти. Три подружки можуть слугувати цьому найяскравішим прикладом.

— Марина Сидорук, — розповідає заступник директора з виховної роботи Ірина Володимирівна Осадча, — справжня олімпійська надія нашого ліцею і яскрава зірочка всієї Черняхівщини. Дівчина — чемпіонка району з легкоатлетичного кросу, переможниця районних та обласних легкоатлетичних естафет. Вона ж захоплюється й жіночим футболом, є членом обласної команди «Полісся» і грає в першій лізі чемпіонату України серед жінок, де визнана кращим захисником.
Сама ж юна спортсменка каже, що скільки себе пам’ятає, вона завжди грала в різноманітні рухливі ігри, отримуючи від цього неймовірне задоволення. А вже в ліцеї ця її природня потреба була реалізована вповні. Спочатку брала участь у «Веселих стартах», потім захопилася футболом. Під керівництвом тренера­наставника Олександра Федоровича Сташенка пізнала чимало секретів цієї гри.

Не відстає від подруги Наталія Протасевич — форвард ліцейної футбольної команди. Поїздки в Київ, Вінницю, Рівне, Калуш, розповіла Наталя, принесли їй не лише задоволення від змагань, а й радість від знайомства з новими місцями, чарівними куточками України.

Є в Наталії Протасевич ще одне захоплення. Кілька років тому розцвів у її серці поетичний талант. У віршованих рядках юна поетеса розкриває почуття любові до рідної землі, болю і тривоги за сьогоднішній день.

— Подвиг моїх земляків Олександра Голяченка й Дмитра Литвинчука, полеглих на Сході України, героїв Небесної сотні надихнули мене до написання віршів на патріотичну тематику, — говорить Наталія. — Мені настільки болить душа за Україну, що якби могла, сама б стала до лав захисників. Та я розумію, що захищати, зміцнювати Батьківщину можна і словом, закликаючи ровесників берегти мир.

Наталя Протасевич уже є автором першої збірки поезій «Біль війни». У вірші «Повертайтеся живими» вона написала:

«У ваших жилах — українська кров,
У грудях — б’ється серце патріота.
До краю рідного шалена в вас любов
І за дітей безмежна є турбота».

В обласному конкурсі «Літературна майстерня» доробок юної поетеси відзначений дипломом «За громадянську позицію».

Радіє успіхам однокласниць третя подруга — Діана Матвійчук. І вона займається спортом, любить танцювати, співати — в ліцеї ж є уроки хореографії, діють художні колективи. Та ще одне захоплення Діани вагомо доповнює сузір’я можливостей, що їх надає ліцей своїм вихованцям. Дівчина серйозно займається науково-­дослідницькою роботою. Під керівництвом учительки біології Юлії Петрівни Косякевич вона плідно працює на навчально­дослідних ділянках, дбає про красу території ліцею: посаджені й доглянуті нею квіти милують око з ранньої весни до пізньої осені.

Разом із учнями ліцею Діана взяла активну участь у еко­квесті «Наше Полісся», ініційованому народним депутатом України Павлом Дзюбликом, і цього року стала переможницею обласного конкурсу на кращу навчально­дослідну ділянку.
Отак і йшли шкільною дорогою три талановиті наші землячки. І все в них складалося, все їм вдавалося — навчання, захоплення наукою і спортом, розвиток природніх талантів, закладених батьками і виплеканих високопрофесійними, мудрими вчителями. Саме це в нашій розмові підкреслив начальник управління освіти Черняхівської райдержадміністрації Григорій Сташенко:

— Неталановитих дітей немає. У нас вони всі — талановиті, треба лише цей талант розгледіти, розвинути, підтримати. У Селянщинському спортивному ліцеї це дуже добре вміють, отож і маємо таких чудових вихованців. Упевнений, що таким же успішним, як шкільні роки, буде майбутній шлях сьогоднішніх випускників. А нам — виховувати нові таланти!

 

Погода

Веселим олівцем

Кар15032019

— А вчора моє ребро заявило, що я сиджу їй у печінці…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки